Колишньому начальнику охорони “Кремнійполімеру” присудили 3 місяці арешту за напад на журналістів

12 листопадаа 2018

Заводський районний суд вироком від 7 листопада призначив колишньому начальнику служби безпеки ЗДП “Кремнійполімер” Олегу Холодному три місяці арешту та стягнув 68 тис. грн відшкодувань за пошкоджену апаратуру.

Згідно з матеріалами справи, журналісти телеканалу новин “24” напочатку 2018 року приїхали до центральної прохідної запорізького державного підприємства “Кремнійполімер”, взяли коментар у заступника директора з питань безпеки “Кремнійполімеру” Юрія Семенкина та відзняли загальні плани. Через декілька хвилин до їхнього авто підійшов начальник служби безпеки “Кремнійполімер” Олег Холодний та попрохав покинути автостоянку. Журналіст у відповідь представився та пояснив, що вони проводять зйомку репортажу.

Після цього охоронець схопив відеокамеру журналіста та потягнув на себе, чим відламав кріплення панелі та розірвав дріт навушників. Також забрав з заднього сидіння автомобілю радіомікрофон та акумуляторну батарею.

З огляду на це, у поліції за заявою журналістів відкрили кримінальну справу за ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання професійній діяльності журналіста) та по закінченню слідства звернулися з відповідним обвинувальним актом стосовно начальника служби безпеки “Кремнійполімер” Олега Холодного до суду.

У суді Олег Холодний спочатку свою вину не визнав. Вказував, що пропонував журналістам пройти до нього у кабінет та разом продивитись відзнятий матеріал. Один з них вийшов через задні двері з камерою та почав тікати. Зрештою, вони поїхали, при цьому, залишили на землі мікрофон та акумулятор. Нікому він не погрожував, не бігав, до камери не торкався. Залишені речі передав охоронцям та попросив свого сина зателефонувати до поліції. Зробив припущення, що камеру міг пошкодити чоловік, під час виходу з автомобіля.

Пізніше Олег Холодний частково визнав свою провину, пояснив, що “міг накричати на потерпілого та таким чином налякати його, від чого той міг впустити камеру. Що потерпілий був журналістом він не знав”. Крім того, Холодний сплатив 30 тис. грн телеканалу за часткове відшкодування збитків. Обґрунтував зміню позицію тим, що “раніше не судимий і так він вирішив”.

У підсумку, суд визнав Олега Холодного винним, арештував на три місяці та стягнув 68 тис. грн відшкодування за ремонт камери. Вина Олега Холодного підтвердилася показами свідків, заявою про добровільну видачу працівникам поліції мікрофону та акумуляторної батареї, протоколом пред’явлення особи для впізнання за фотознімками, огляду предметів та місця події. Журналісти надали копію редакційного завдання та договір з телеканалом. Позицію Олега Холодного суд розцінює як спробу уникнути від відповідальності за злочин. Окремо суд врахував негативну практику в країні щодо порушень прав журналістів та системну безкарність за це.

Журналісти вказували, що Олег Холодний діяв за вказівкою керівництва. Керівник підприємства під час розмови з журналістами це підтвердив. Журналісти знімали програму про банкрутство “Кремнійполімер” та пов’язаність підприємства з російським бізнесменом Кареном Григоряном.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023