Справу вимагання хабара СБУшниками за токсичні відходи на ЗТМК закрили, бо з флешки зникли записи

16 листопадаа 2018

Жовтневий районний суд ухвалою від 1 листопада закрив кримінальне провадження стосовно начальника підрозділу СБУ Дениса Геращенка та оперуповноваженого Ігоря Скрипникова через відмову прокурора у обвинуваченні.

Згідно з матеріалами справи, службовці ТОВ “ЗТМК”, всупереч закону “Про відходи” накопичили станом на серпень 2015 року на території заводу у технологічно непридатних залізничних цистернах 120 тонн відходів, які є високонебезпечними речовинами.

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження № 42014080390000015 за ст. 367 (службова недбалість) та 267 (порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки) кримінального кодексу та почали слідство.

Однак, згодом начальник 2 сектору відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Управління СБ України в Запорізькій області Денис Геращенко та старший оперуповноважений Ігор Скрипников почали вимагати з представників підприємства 200 тис. грн хабар за закриття цього провадження.

Для підтвердження своїх намірів оперуповноважений Ігор Скрипников від імені виконавчого директора “Запорізького обласного благодійного фонду підтримки правоохоронної діяльності” відправив представнику “ЗТМК” у соцмережі листа з проханням надати благодійну допомогу з реквізитами фонду.

Представник надалі перерахував через ТОВ “Титан-України” на рахунок вказаного фонду частину хабаря – 25 тис. грн. Через декілька тижнів представник отримав фото постанови про закриття кримінального провадження №42014080390000015.

При отриманні іншої частини хабаря силовиків затримали. Кримінальне провадження стосовно самого оперуповноваженого та начальника відділу СБУ відкрили за ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) кримінального кодексу. Також по цій же справі проходив обшук безпосередньо в Управлінні СБУ в Запорізькій області.

Тоді ж ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляли про затримання 2 “оперативників” і 1 слідчого СБУ, однак до суду надійшов обвинувальний акт стосовно лише 2 обвинувачених.

Надалі ж суд спочатку визнав фото листа обласного благодійного фонду з проханням про підтримку та фото постанови про закриття провадження – недопустимими доказами, оскільки прокурор не надав їхні оригінали. Окрім цього не визнали доказами, зокрема: платіжне доручення, виписку, копію протоколу тимчасового доступу до речей і документів недопустимими, оскільки суду не надали документ, на підставі якого отримали та долучили вказані документи. Також не визначили процесуальний статус цих документів (речові докази або документи). Надалі недопустимим визнали також диск з інформацією щодо проведення негласної слідчої дії – аудіо-та відеоконтролю, оскільки обставини та спосіб його створення не зазначені, перевірити його достовірність та відповідність оригіналу у судовому засіданні неможливо (флешка, на яку початково записували, – порожня). Прокурор намагався відновити ці записи на флешці через комп’ютерну експертизу, але суд не дозволив її провести, оскільки прокурор таким чином створив би нові докази.

У підсумку, прокурор заявив про відмову від підтримання державного обвинувачення через його недоведеність. Обґрунтував він це тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості в суді і вичерпані можливості їх отримати.

Варто зазначити, в преамбулі йдеться про двох обвинувачених. Водночас, в результативній частині суд ухвалив закрити кримінальне провадження лише проти однієї особи (вочевидь саме проти Дениса Геращенка). Водночас окремих проваджень по іншому працівнику СБУ знайти не вдалося.

Уточнено: Жовтневий районний суд повідомив, що розгляд справи відносно оперуповноваженого УСБУ дійсно ще триває. 

Зазначимо, про затримання своїм співробітників тоді повідомляла офіційно і Служба безпеки України. Тоді вони позиціонували це як “очищення лав Служби від корупціонерів”.

 

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023