НАБУ довело у суді фіктивність договору, який посприяв сонячній електростанції опоблоківців у отриманні вищого “зеленого тарифу”

05 Березня 2019

Господарський суд рішенням від 5 березня визнав недійсним договір позики між ТОВ “Токмак Солар Енерджі” та ПП “Компанія “Пріма-Транс” щодо поставки обладнання для сонячної електростанції. Про це повідомляє кореспондент “Наші гроші. Запоріжжя” із зали суду.

Нагадаємо, ТОВ “Токмак Солар Енерджі” у липні 2012 році уклало з ПП “Компанія “Пріма-Транс”  угоду позики щодо поставки обладнання для сонячної електростанції.

Протягом того ж року ТОВ “Токмак Солар Енерджі”, начебто, збудувало ІІІ-ій пусковий комплекс сонячної електростанції на території Новенської сільської ради Токмацького району, і подало до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг клопотання про призначення “зеленого тарифу” (продаж енергетики за більшою вартістю) з коефіцієнтом 4,8. Для цього питома вага робіт та послуг українського походження при будівництві станції мала бути не менше 15%, а станція мала бути введена у експлуатацію до 1 січня 2013 року. У випадку введення в експлуатацію саме сонячних електростанції після 1 січня 2013 року, додатково питома складова українських елементів у сонячних панелях мала складати – 30%.  У жовтні 2012 року НКРЕКП клопотання “Токмак Солар Енерджі” задовольнило.

Однак, згодом з’ясувалося, що договір позики з боку ПП “Компанія “Пріма-Транс” підпусував Олег Скороход, який на той час не був керівником фірми (призначили лише у квітні 2013 року). Єдиним власником і керівником “Компанія “Пріма-Транс” на той час був Кудрін М.В.

Окрім цього, за даними митниці, ПП “Компанія “Пріма-Транс” вказане обладнання для станції не завозило (на кінець 2012 року таке обладнання в Україну взагалі ніхто не завозив). Сама угода була фіктивною, і її метою було створити умови для отримання зеленого тарифу. Відповідно ж до актів дешифрування місцевості, будівництво вказаної сонячної електростанції почалося після 1 січня 2013 року. Таким чином питома вага матеріалів та сировини українського походження у сонячних модулях для отримання “зеленого тарифу” мала складати не менше 30%, а можливий коефіцієнт для призначення мав становити – 3,5.

З огляду на це, детективи НАБУ у 2017 році відкрили кримінальне провадження № 52017000000000617 та додатково звернулися до господарського суду – для визнання недійсним вказаного договору позики.

Безпосередньо на судове засідання (останнє) представники ТОВ “Токмак Солар Енерджі” не з’явилися. Один з них подав заяву про перенесення розгляду, оскільки був зайнятий у іншій справі. Однак суд цю заяву не задовольнив, оскільки для цього відсутній процесуальний строк. Також ТОВ “Токмак Солар Енерджі” представляло дві особи – перша про причини неявки не повідомила, а друга не надала доказів щодо зайнятості у іншій справі. Також під час засідання розглядалося питання щодо строків давності розгляду справи, але суд вказував, що вони не збігли.

Зрештою, суд вислухавши вказані доводи детектива НАБУ, позов задовольнив, і визнав угоду позики між ТОВ “Токмак Солар Енерджі” та ПП “Компанія “Пріма-Транс” недійсною. У залі проголошувалася лише результативна частина, повне рішення опублікують пізніше.

Варто додати, Спеціалізована антикорупційна прокуратура у вказаному кримінальному провадженні нещодавно змінила підслідність, і тепер замість НАБУ його розслідує поліція. Детективи вказувала про заволодіння коштами ДП “Енергоринок” внаслідок отримання такого тарифу на 300 млн грн.

ТОВ “Токмак Солар Енерджі” володіє кіпрська фірма “Юкрейн Реньювабл Енерджі Холдингз Урех Лімітед”, де кінцевими бенефіціарами є депутат Запорізької міськради від “Оппоблоку” Руслан Божко та депутат Запорізької облради від “Оппоблоку” Олександр Рєпкін, чий округ охоплює Токмак. У 2013 році фірмою володіли Оксана Красюк – родичка тодішнього голови Запорізької податкової адміністрації Олексія Тімарцева, Олександри Рєпкіни (батько та син), Божко Сергій Віталійович.

ПП “Компанія “Пріма-Транс” належить Олександру Харчевному з Донецької області, фірма з 2014 року знаходиться у стані припинення.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023