Ярославський після блокування від ОДА через суд поновив право оренди землі під кар’єром

19 Квітня 2019

Господарський суд Запорізької області рішенням від 26 березня поновив для ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” оренду 32,8 гектарів на території Дружелюбівської сільської ради.

Згідно з матеріалами справи, Вільнянська районна державна адміністрація та ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” у 2005 році уклали угоду оренди ділянки для розташування кар’єру на території Дружелюбівської сільської ради площею 32,8 га (2321581400:06:001:0005) строком на 10 років.

Після закінчення оренди (у вересні 2015 року), представники “Янцівський гранітний кар’єр” листом звернулися до райдержадміністрації для використання свого права на переважне поновлення договору, однак відповіді чи заперечень не отримали. Через декілька днів представники підприємства також звернулися і до Запорізької ОДА – з проханням надати інформацію про те, що райдержадміністрація не заперечує проти поновлення договору оренди та заміни сторони в договорі оренди із райдержадміністрації на облдержадміністрацію.

ОДА вказала, що така заміна можлива після укладання додаткової угоди, для чого голова РДА має винести відповідне розпорядження. Після винесення такого розпорядження, представники підприємства мають звернутися до ОДА. Вже тоді голова облдержадміністрації має винести розпорядження про внесення змін до договору, після чого сторонам відправлять проекти додаткової угоди на ознайомлення та підписання.

Підприємство таке розпорядження голови РДА у грудні 2015 року отримало і наступного місяця звернулося до ОДА. У грудні 2016 року в ОДА відповіли, що не отримали від підприємства гірничий відвід по ділянці видобування корисних копалин та актуальну нормативну грошову оцінку земельних ділянок, яку запитували у нього у серпні, тому внесення змін до договору неможливе.

З огляду на це, представники ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” на початку 2018 року звернулися до суду для поновлення договору оренди на той самий строк та умовах через укладення додаткової угоди.

Представники Запорізької ОДА проти позову заперечили. Вказували, що РДА при укладені договору від 2005 року перевищила свої повноваження, адже право розпоряджатися землями державної власності за межами населених пунктів, та, зокрема, землями промисловості, відносилося як у 2005 так і на сьогодні, до повноважень обласної державної адміністрації. До того ж, представники ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” до ОДА з проханням про зміну орендодавця не зверталися. Також представники підприємства не надали проекту додаткової угоди.

Втім, суд позов задовольнив. Вказувалося, що ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” у строк повідомило ОДА про свій намір продовжити оренду, втім відповіді ОДА та РДА у місячний строк не отримало. Підприємство, натомість, продовжує користуватися ділянкою і належно виконує умови договору – сплачує за оренду. Хоч ОДА при спілкуванні з підприємством не вказувало про перевищення повноважень РДА і невідповідність угоди, представники ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” звертались до облдержадміністрації для зміни орендодавця, і отримали згоду. До того ж, ані вказаний договір оренди, ані відповідне розпорядження голови РДА не оскаржені. Щодо ненадання проекту додаткової угоди, то у листування з підприємством ні РДА, ні ОДА не посилалися на цю умову, як на підставу для відмови у продовженні оренди.

Варто додати, ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” раніше через суд продовжував оренду й інших ділянок кар’єру: 4,9 га, 12,5 га (1,2). Оренду однієї ділянки площею 26,7 га підприємство не змогло (1,2) поновити, бо пропустило строк звернення до РДА (касація ще розглядається).

Кінцевим бенефіціаром ПАТ “Янцівський гранітний кар’єр” є бізнесмен Олександр Ярославський.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Вільнянськ

НАШІ ГРОШІ

06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023