Комунальники не змогли стягнути компенсацію з підрядника, який ненароком зруйнував будівлю

22 Квітня 2019

Господарський суд Запорізької області рішенням від 5 квітня відмовив КП “Управління капітального будівництва” Запорізької міськради у стягненні 190 тис. грн компенсації з ТОВ “Ексістрой” за зруйновану стіну веслувальної станції.

Згідно з матеріалами справи, комунальне підприємство “Управління капітального будівництва” у 2016 році замовило ТОВ “Ексістрой” реконструкцію приміщення спортивного комплексу на території дитячої спортивної та юнацької школи “Локомотив” (Запоріжжя, вул. Чубанова, 1г) вартістю 1,5 млн грн.

Однак, під час виконання робіт, фірма заглибоко вирила траншею під стрічковий фундамент, і обвалила одну зі стінок будівель спорткомплексу. Як наслідок, будівля стала непридатною для експлуатації.

Комунальники для розірвання договору та отримання 200 тис. грн відшкодування надалі відправили фірмі відповідні листи. Втім представники ТОВ “Ексістрой” відповіли, що госпсуд раніше вже підтвердив належне виконання робіт фірмою (справа щодо стягнення авансу за цим підрядом). Крім того, вимога комунальників не містить під собою жодних правових підстав.

Комунальники з цим не погодилися, і звернулися до суду для стягнення компенсації.

Однак суд у задоволенні позову відмовив. Так, відповідно до договору з реконструкції, у разі виявлення недоліків, комунальники мали оформити дефектний акт та надіслати їх ТОВ “Ексістрой” для підписання. Однак, у матеріалах справи такий акт відсутній. Водночас, обов’язок підтвердити виконані роботи чи заявити про недоліки (зокрема, через мотивовану відмову від підписання акту виконаних робіт) законом покладений саме на комунальників.

Раніше комунальники невдало спробували стягнути з фірми 440 тис. грн невідпрацьованого авансу за вказаним підрядом. Суд відмовив, бо комунальники не вмотивували свою відмову від підписання актів. У матеріалах справи не було ні актів приймання робіт, ні дефектних актів. Тож, підрядні роботи фактично виконали, а непідписання комунальниками актів не звільняє їх від сплати коштів за роботи.

Варто додати, у справі вказувалося, що міськрада у 2016 році своїм рішення припинила фінансування цього об’єкту.

ТОВ “Ексістрой” належить Михайлу, Інні та Олександру Федотовим. Фірма з початку функціонування системи “Прозоро” у 2016 році отримала 9 підрядів на суму 7,5 млн грн.

“Ексістрой” належить, вочевидь, братам Михайлу і Олександру Федотовим, Інні Федотовій. Суд у 2015 році визнавав Олександра Федотова винним за підробку документів на підряді КП “Управління Капітального будівництва” від 2013 року – щодо ремонту покрівлі одного з будинків. Олександр Федотов у документах вказував про працевлаштування 66 робітників, хоча їх було 4. За це його оштрафували та заборонили займати керівні посади протягом року. Втім він досі вказується керівником фірми.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023
23.11.2023