Поліція пропустила строки продовження слідства по неякісній розмітці на дорогах

10 Травня 2019

Ленінський районний суд ухвалою від 5 квітня через пропуск строків відмовив слідчому Дніпровського відділення поліції у продовженні досудового розслідування стосовно замовлення міськрадою у ПрАТ “СМЕП “Символ” нової розмітки, замість відновлення старої за гарантією.

Згідно з матеріалами справи, Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради у травні та серпні 2017 року замовив ПрАТ “Спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємство “Символ” нанесення дорожньої розмітки зі строком виконання робіт до кінця року та загальною вартістю 4,2 млн грн. При цьому, у договорі прописувався гарантійний термін якості наданих послуг строком на 12 місяців з дня підписання актів виконаних робіт.

Згодом фірма виконала роботи у повному обсязі та сторони підписали відповідні акти виконаних робіт.

Однак вже у квітні 2018 року представники Департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради та ПрАТ “СМЕП “Символ” провели огляд дорожнього покриття на ділянках у Дніпровському та Хортицькому районах, де фірма наносила розмітку у грудні 2017 року. Так, у більшості місць на дорозі розмітки немає або є незначні залишки біля бордюрів. Тобто, гарантійні строки якості наданих послуг недотримані. При цьому, представники Департаменту та “СМЕП “Символ” не вживають заходів щодо виправлення ситуації, хоча їм достовірно відомо про відсутність розмітки.

Крім того, Департамент у березні 2018 року замовив ПрАТ “СМЕП “Символ” нове нанесення розмітки у Запоріжжі вартістю 4 млн грн зі строком виконання до кінця року. При цьому, гарантійний строк встановлений на термін не менше 8 місяців (вже після відкриття кримінальної справи 26 квітня договір розірвали за взаємною згодою сторін).

Тобто, це давало підстави вважати, що гарантійну розмітку відновлюватимуть за новим договором.   До того ж, так само могли укладати договір і у 2017 році – без дотримання гарантії за договорами від 2016 року.

З огляду на це, Дніпровське відділення поліції у квітні 2018 року відкрило кримінальне провадження №12018080050001141 за ч.1 ст. 367 КК (службова недбалість) та почало слідство.

Протягом п’яти місяців поліція періодично зверталася до суду для отримання дозволів на слідчі дії (1,2,3,4), а з вересня 2018 року нових ухвал у судовому реєстрі немає. Вже 5 квітня 2019 року співробітник Дніпровського відділення поліції звернувся до суду для продовження строків досудового слідства на рік, бо необхідно було отримати ще тимчасовий доступ до документів КП “ЕЛУАШ”, призначити і провести експертизу щодо встановлення якості фарби та економічну експертизу для встановлення матеріальної шкоди.

Однак суд у клопотанні відмовив. Вказувалося, що початково відведений річний строк досудового розслідування закінчився 3 квітня 2019 року. Для поновлення ж строку досудового розслідування необхідно звернутися за 5 днів до закінчення попереднього строку. Водночас, слідчий звернувся до суду 5 квітня, тобто через два дні після закінчення початкового строку. Строк, який сплив, поновленню не підлягає. Крім того, підозру у цьому проваджені нікому не вручили.

Окремо у справі вказувалося, що злочин за вказаним провадженням відноситься до злочинів невеликої тяжкості. Водночас, поновлення строку досудового розслідування на рік призначене для проваджень із винятковою складністю (6 місяців – внаслідок особливої складності провадження, 3 місяці – внаслідок складності провадження).

Нещодавно Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради не зміг стягнути з  ПрАТ “СМЕП “Символ” 2,8 млн грн відшкодування за неякісно виконані роботи за одним із вказаних договорів. Вказувалося, що Департамент підписав акти без заперечень. Робітники департаменту обстежували розмітку без представників фірми та без приладів, які б пройшли державну повірку. У надісланих “Символу” листах не йшлося про конкретні недоліки. Департамент не надав розрахунків збитків, а вказана сума вартості виконаних “Символ” робіт – 2,8 млн грн – не враховує нанесення в зимовий період на дорожнє покриття піску, абразивних або піщано-сольових сумішей використання для розчищення доріг транспорту з металевими чи пластмасовими щітками, що додатково впливає на знос розмітки та її стан. Проведення експертизи наразі неможливе, оскільки вже сплинув рік з дати узгодження робіт (перевищує строк гарантії та експлуатації розмітки). Окремо вказувалося, що частину робіт виконував субпідрядник – КП “ЕЛУАШ”.

ПрАТ “СМЕП Символ” належить Сергію Батію (48%) та Тетяні Швацькій (12%). Головою правління вказується Юрій Щегольський – колишній начальник ДАІ у м. Запоріжжя. Головний бухгалтером підприємства до лютого 2018 року вказувалася Ірина Іванова – колишній спеціаліст Департаменту житлово-комунального господарства Запорізької міської ради (звільнилася з Департаменту у 2017 році). Фірма загалом отримала 33 підряди на загальну суму – 25 млн грн. Усі, крім одного, підряди – від Запорізької міськради.

Директором Департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради на час підписання договорів від 2017 року була Марина Байло – її підпис стоїть під відповідними договорами. Натомість, договір від 2018 року підписував вже заступник директора Департаменту Дмитро Іванюта. Зараз Марина Байло вказується заступником керівника цього департаменту (сам керівник не вказується).

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

01.02.2023
31.01.2023
30.01.2023
29.01.2023
27.01.2023
26.01.2023
25.01.2023
24.01.2023
23.01.2023
22.01.2023
21.01.2023
20.01.2023