Власників “Запорожпроекту” через суд намагаються виселити з орендованої будівлі біля “Славутич Арени”

14 Травня 2019

Господарський суд Запорізької області рішенням від 18 квітня зобов’язав ТОВ “Інмедсервіс-плюс” повернути орендовану будівлю ДП “Науково-дослідний та проектний інститут “Укрдіпрогазоочистка” через борги.

Згідно з матеріалами справи, Регіональне відділення Фонду державного майна України у Запорізькій області та ТОВ “Інмедсервіс-плюс” у 2007 році уклали угоду оренди двоповерхової будівля площею 800 кв. м. на вул. Трегубенка, 18. Термін оренди спочатку визначили у три роки, а потім поступово продовжили через суди – до 2018 року.

Однак ФДМУ у 2018 році повідомило, що фірма не надала документів на підтвердження виконання пожежних та санітарних норм. Також орендар порушує строки сплати страхових платежів. ТОВ “Інмедсервіс-плюс” не уклало з балансоутримувачем будівлі ДП “Науково-дослідний та проектний інститут “Укрдіпрогазоочистка” угоду про надання комунальних послуг та про спільне користування та утримання будинку і прибудинкової території. При продовженні оренди у 2015 році не проводилася оцінка приміщень. Окрім цього “Інмедсервіс-плюс” заборгувало держпідприємству 95 тис. грн.

З огляду на це, ФДМУ надіслало фірмі листа з повідомленням про припинення договору та необхідністю повернення майна. Окрім цього, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України не погодило продовження оренди (міністерство уповноважене керувати вказаним майном). Також своє заперечення щодо продовження договору ТОВ “Інмедсервіс-плюс” отримало і від “Укрдіпрогазоочистки”. Втім, фірма майно не повернула.

З огляду на це, прокуратура в інтересах ФДМУ звернулася до суду з позовом щодо повернення вказаного майна та стягнення 157 тис. грн неустойки за час користування майном після закінчення дії договору.

Суд позов задовольнив частково, зобов’язавши фірму повернути майно. Вказувалося, що ФДМУ, ДП “Науково-дослідний та проектний інститут “Укрдіпрогазоочистка” та Міністерство повідомили фірму про припинення договору та прохали повернути майно. Тож автоматичне продовження оренди не відбулося. У фірми з часу отримання вказаних листів, виник обов’язок повернути майно впродовж 10 днів. Крім того, фірма не спростувала наявність боргу та не підтвердила сплату стягнутих до цього судом 95 тис. грн. Також фірма продовжує знаходитись у орендованому приміщенні після припинення дії договору. Щодо неустойки, то суд за проханням прокуратури та ФДМУ, у цій справі провадження закрив (бо фірма сплатила ці гроші).

ТОВ “Інмедсервіс-плюс” у 2011 році продовжувало договір оренди на рік через суд. Наступного року ФДМУ намагалося повернути майно та стягнути 12 тис. грн неустойки, однак у іншому судовому процесі фірма довела, що майно перебуває у її користуванні на законних підставах. Наступного разу ФДМУ звернулося до суду у 2014 році – для визнання недійсним вказаного договору оренди через заборгованість ТОВ “Інмедсервіс-плюс”, однак фірма кошти згодом сплатила. Питання щодо несплати неустойки за користування приміщенням без договору знову постало у 2015 році, однак ФДМУ позвалося до суду невдало, бо ТОВ “Інмедсервіс-плюс” у іншому судовому процесі (у трьох інстанціях) довело, що у листі від ФДМУ про непродовження оренди не було підпису посадової особи.

Власниками ТОВ “Інмедсервіс-плюс” є Дмитро Лобода (25%), Володимир Воронін (25%) та Владислав Нечитайло (50%). Лобода й Воронін володіють також фірмою фірми “Мідас-Буд” (наразі перейменовано на “Запорожпроект”) зі сфери впливу колишнього “смотрящєго” Євгена Анісімова.

Владислав Нечитайло, відомий як головний аудитор та “фіндиректор” Євгена Анісімова зараз перебуває у розшуку за ч.4 ст.189 – вимагання в особливо великих розмірах, скоєне за попередньою змовою групою осіб.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

04.10.2023
03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023