Дружина вже екс-гендиректора “ЗАлКу” пробує оскаржити призначення нового директора

31 Травня 2019

Господарський суд Запорізької області ухвалою від 27 травня надав Ірині Дехтярьовій 10 днів на виправлення позову щодо скасування рішення наглядової ради АТ “ЗАлК” про обрання нового члена дирекції.

Згідно з матеріалами справи, наглядова рада акціонерного товариства “Запорізький алюмінієвий комбінат” у квітні 2019 року обрала нового члена дирекції підприємства (одного із директорів) – Володимира Дерев’янка.

Однак з цим не погодилася одна із акціонерок “ЗАлК” Ірина Дехтярьова. Вона вказувала, що новообраний директор є власником та керівником ТОВ “Охоронна юридична фірма “Ваш гарант” та керівником садівничого товариства “Мєкєнзієви гори”, яке розташовано на тимчасово окупованій території АР Крим. Водночас, членам колегіального виконавчого органу заборонено поєднувати виконання посадових обов`язків з будь-якою підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю. Крім того, Володимир Дерев’янко у жовтні 2018 року був звільнений за прогул (звідки не вказувалося).

Однак, суд залишив позовну заяву без руху та надав Ірині Дехтярьовій 10 днів на усунення недоліків. Вказувалося, що “уникнення негативних наслідків для товариства” як мета позову не є обґрунтуванням порушення прав позивача. Товариство як самостійна юридична особа вправі самостійно захищати свої права у суді. Ірина Дехтярьова як акціонер не наділений повноваженнями звертатися до суду за захистом в інтересах товариства. До того ж у позові не вказується якими доказами підтверджується порушення її прав. Також суду не надали протокол, яким оформили рішення про призначення нового директора. Суд отримав витягу зі статуту підприємства, однак він належно не засвідчений.

Дехтярьова Ірина Іванівна відома як дружина попереднього гендиректора ПАТ “ЗАлК” – Дмитра Лобікова (його звільнили у січні цього року) До цієї посади він очолював комітет з конкурсних торгів КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня”. СБУ та прокуратура розслідували справу про укладання між обллікарнею та підконтрольною Лобікову юридичною фірмою договорів на надання юридичних послуг, згідно яких фірмі перераховано більше 350 тис. грн. Разом з цим, всю роботу виконували штатні юристи КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня”. Лобіков був співвласником адвокатського об’єднання “Преміум”. Воно було зареєстроване за однією адресою з ПП “Агентство “Преміум”, керівником якого з 2009 року вказувалася Ірина Дехтярьова. Варто зазначити, у 2017 році Лобіков подавався у апеляційну палату Вищого антикорупційного суду.

Нині в.о. гендиректора АТ “ЗАлК” є Олександр Заіка.

Новий директор “ЗАлК” Володимир Дерев’янко працював до 2017 року у поліції і був начальником Шевченківського райвідділу поліції у Запоріжжі. Також працював за сумісництвом директором департаменту безпеки у ТОВ “ТД “Запоріжоілгруп”.

Поряд зі згаданим у справі Володимиром Дерев’янком членом дирекції (директором) став ще й Юрій Хмельницький. До них директорами були Андрій Філоненко та Олександра Васильченко. Філоненко був заступником Лобікова у “ЗАлК”, а до цього був помічником народного депутата і керівника однойменної партії Олега Ляшка. Олександра Вачильченко працювала юрисконсультом у “ЗАлК”, а до цього юристом у тій же лікарні що й Лобіков.

ПАТ “ЗАлК” належить державі (68%) та Velbay Holdings Limited (29%). Останню пов’язують із російським олігархом Олегом Дерипаскою. Через різні структури Дерипаска до кінця 2014 року володів цим підприємством після приватизації, але потім суд повернув “ЗАлК” державі. СБУ повідомляла йому про підозру у навмисному знищені комбінату.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023