03 Червня 2019
Господарський суд Запорізької області рішенням від 16 травня відмовив ТОВ “БК “Кепітал-Сіті” у визнанні недійсним рішення АМКУ про штраф за узгодження дій на торгах з капремонту бульвару у Бердянську.
Згідно з матеріалами справи, Управління капітального будівництва, реконструкції та технічного нагляду Бердянського міськвиконкому Запорізької області у 2012 році за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ “БК “Кепітал-Сіті” на капітальний ремонт бульвару Гайдара за 9,078 млн грн.
На тендері пропозиція “Кепітал-Сіті” була найдешевшою, конкурентами для нього виступили ТОВ “Контракт-Мир” – 9,9 млн грн, ТОВ “Будівельно-монтажний трест Дніпро-інвест-буд” – 9,6 млн грн та ТОВ “Бердянськбудтрест” – 9,085 млн грн (останні дві відхилили через невідповідність документації).
Втім Антимонопольний комітет згодом визнав дії ТОВ “БК “Кепітал-Сіті” та ТОВ “Контракт-Мир” узгодженими та наклав штраф. Вказувалося, що обидві фірми схоже оформлювали документацію: проставлені від руки номери на сторінках, однакові відступи, місце печатки, написання окремих слів великими літерами, у реєстрах з однаковою послідовністю вказані найменування документів, документи “Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва” та “Довідка про взяття на облік платника податків” називаються “Баланс” та “Довідка 4-ОПП”. Тендерна документація ТОВ “БК “Кепітал-сіті” надавалась на торги Тетяною Подорожко, яка у 2012 році працювала секретарем ТОВ “Контракт-мир”. Після перемоги ТОВ “БК “Кепітал-сіті” уклало субпідрядний договір з ТОВ “Контракт-мир”, проте під час торгів обидва учасники інформацію про залучення субпідрядників не надавали. До того ж ставши субпідрядником, “Контракт-мир” погодилося виконати роботи для “Кепітал-сіті” за суму, меншу, ніж вказувало на закупівлі – із різницею у 827 тис. грн.
З вказаним рішенням ТОВ “БК “Кепітал-сіті” не погодилося і звернулося до суду для визнання його недійсним.
Однак суд позов не задовольнив. Так, щодо аргументів “БК “Кепітал-сіті” про недопустимість деяких документів у якості доказів, то посилання на норми кримінально-процесуального кодексу є недоречними, оскільки АМКУ розглядало порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Представники фірми у рамках антимонопольної справи не надали жодних доказів на спростування встановлених там обставин. Стосовно неповного надання документів, на підставі яких встановили порушення, то директор фірми особисто ознайомлювався з матеріалами справи та претензій не висував. Щодо ненадання обґрунтованої відповіді на заяву про зупинення розгляду антимонопольної справи до завершення розгляду кримінального провадження у суді, то предметом судової справи було підроблення документів, а не узгодження пропозицій. Стосовно тверджень про відсутність негативного впливу на конкуренцію, то у кримінальному проваджені встановлена підробка документів (про наявність техніки та робітників), а у господарському суді вказаний договір про капітальний ремонт розірвали, а з фірми стягнули 240 тис. грн.
Засновниками дніпропетровського ТОВ “БК “Кепітал-Сіті” на той час були Юрій Бражник, В’ячеслав Баштанник та Володимир Олійник. Нині місцем реєстрації фірми вказується місто Київ, а її засновником і директором є луганчанин Віталій П’яткін.
Окрім згаданої кримінальної справи, де директора ТОВ “БК “Кепітал-Сіті” В’ячеслава Серветника звільнили від кримінальної відповідальності через строки давності, була ще одна. За підробку документів начальницю Управління капітального будівництва, реконструкції та технічного нагляду Бердянського міськвиконкому Олену Крупнікову звільнили від відповідальності, у зв’язку зі зміною обстановки. Так, зокрема, внесені нею дані відкориговані, виплати за актами не проводилися, а сама вона вже звільнилася.
Tеги | Бердянськ