24 Червня 2019
Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 4 червня звільнив від кримінальної відповідальності колишнього в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Владислава Шляхового через дійове каяття у підробці інформації про право власності на земельні ділянки площею 2450 га.
Нагадаємо, Дружелюбівський виправний центр декілька разів впродовж 2015-2016 рр. звертався запорізького Держгеокадастру для відновлення меж та розроблення технічної документації земельних ділянок загальною площею 2450 га для ведення сільського господарства. Хоч ці ділянки перебували у постійному користуванні виправного центру, Держгеокадастр відмовив йому, бо той не був правонаступником Установи ЯЯ 310/1 УВС Запорізького облвиконкому (стара назва цієї колонії).
Після того як представники колонії надали документи про правонаступництво, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Владислав Шляховий у межах операції “Урожай- 2016” надіслав голові Запорізької обласної державної адміністрації листа з неправдивими відомостями про відсутність у виправного центру документів про право власності на зазначені земельні ділянки та, що центр не є правонаступником Установи ЯЯ 310/1 УВС Запорізького облвиконкому. Через місяць голова ОДА Костянтин Бриль видав розпорядження про скасування розпоряджень голови Вільнянської РДА від 2003, 2005 та 2011 рр. щодо погодження земельних питань по вказаним ділянкам для Дружелюбівського виправного центру № 1, чим фактично скасував право постійного користування ділянками за цією установою.
З огляду на це, слідчі наприкінці 2016 року відкрили кримінальне провадження № 42016080000000395 за ст. ч. 2 ст. 364 кримінального кодексу (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Така кваліфікація злочину залишалася принаймні до липня 2018 року (слідчі, зважаючи на тяжкість злочину навіть клопотали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для підозрюваного, але не прийшли на засідання). Однак вже у наступній ухвалі – від червня 2019 року, кваліфікацію змінили на ч.1 ст. 366 кримінального кодексу (службове підроблення).
Саме у цій ухвалі йшлося, що слідчі скерували до суду обвинувальний акт стосовно Владислава Шляхового, а його захист клопотав про звільнення обвинуваченого від відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям. Вказувалося, що Владислав Шляховий вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, шкода злочином не завдана.
Суд це клопотання задовольнив.
Владислав Шляховий у березні 2018 року подавав декларацію “після звільнення”.
Варто додати, що обвинувачення за ч.1. ст. 366 КК не передбачає позбавлення волі і відноситься до злочинів невеликої тяжкості. Звільнення від покарання у зв’язку з дійовим каяттям передбачене саме у злочинах невеликої тяжкості. Також звільнення за такою підставою можливе, тільки якщо це не корупційний злочин. Злочин за попередньою кваліфікацією – ст. 364 КК, на відміну, від ст. 366 КК до таких відноситься.
Раніше у вказаній справі також зазначалося, що майже одночасно з виправною колонією до Держгеокадастру за отриманням землі звернулося ТОВ “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів”. Після позбавлення колонії права користування ділянками, Владислав Шляховий підписав накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, а згодом затвердив її та передав 1927 га у користування вказаній фірмі. Директор цього товариства ж надалі зареєстрував речові права на зазначені земельні ділянки. Такі дії “земельника” призвели до збитків на 65 млн грн.
У незаконному скасуванні розпоряджень щодо користування ділянками колонією підозрювали і голову Запорізької ОДА Костянтина Бриля. Свого часу відповідне провадження вилучила за клопотанням НАБУ Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Однак у 2018 році стало відомо, що САП знову визначила підслідність за запорізької обласною поліцією, а наприкінці року це провадження закрила селищна поліція.
Варто додати, у судовому реєстрі також є інформація про відкрите на початку 2018 року провадження № 42018000000000035 з кваліфікацією ч.1 ст. 364 КК. У ньому також йдеться про вказані ділянки виправної колонії, незаконні розпорядження голови ОДА та відмови Держгеокадастру. Додатково вказується і про зловживання з землями ДП “Конярство України” площею 3122 га, які потім дісталися ТОВ “Сільськогосподарське виробниче товариство із забезпечення інвалідів”. Останній і єдиний судовий рух у цьому проваджені був у квітні 2018 року, коли слідчі отримували доступ до документів.
Вже ліквідоване ТОВ “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів” належить Олегу Островському та ГО “Допомоги інвалідам “Відкрите серце”. Засновника останньої громадської організації є Максим Семеняк та Дмитро Пундик. Семеняк раніше був заступником начальника відділу контролю за використанням та охороною земель деяких районів міста у обласному Держгеокадастрі Дніпра. Зараз він начальник відділу з контролю за використанням та охороною земель у низці районів Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.
Ця фірма у 2016 році мала намір отримати земельні ділянки у Новомиколаївському районі загальною площею 6 тис. га. Частина з них згодом перейшли до неї у постійне користування, однак потім Держгеокадастр за заявою фірми припинив це право, визнавши свої відповідні накази нечинними.
Передані ділянки ТОВ “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів” прокуратура поступово повертає.
Tеги | Запоріжжя