Кандидата в нардепи виправдали у підробці документів та ухиленні від сплати податків, попри номінальне керівництво підрядника

25 Липня 2019

Приазовський районний суд вироком від 8 липня виправдав директора ТОВ “Таврійська ливарна компанія “Талко” Олександра Пшеничного у фіктивному продажі алюмінію фірмам для ухилення від сплати податків.

Згідно з матеріалами справи, генеральний директор ТОВ “Таврійська ливарна компанія “Талко” Олександр Пшеничний впродовж 2011-2013 рр. провів безтоварні операції з придбання сплавів алюмінію та інших товарів (робіт, послуг) від ТОВ “Ітера Сервіс” та ПП “Алкіона”, що призвело до заниження ПДВ впродовж 2011-2013 рр. включно на 1,4 млн грн.

Окрім цього, директор надавав вказівки бухгалтеру підприємства (який не знав про злочинні наміри) про внесення до податкових декларацій з ПДВ відповідних недостовірних відомостей про взаємовідносини з ТОВ “Ітера Сервіс” та ПП “Алкіона”.

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження № 32014080280000060 за ст. 212 та ст. 366 кримінального кодексу (ухилення від сплати податків та службове підроблення), а згодом прокуратура звернулася до суду із відповідним кримінальним провадженням стосовно директора ТОВ “Таврійська ливарна компанія “Талко” Олександра Пшеничного.

Директор у суді свою вину не визнав, вказував, що відносини з вказаними фірмами були реальні. Походження товару не перевіряється, перевіряється лише якість. Вказівки про проведення операцій без первинних документів не надавав.

Суд, зрештою, визнав Олександра Пшеничного невинуватим. Так, допитані водії “Талко” вказували, що дійсно перевозили алюміній, інші свідки також не підтвердили фіктивність операції з ПП “Алкіона”. Керівник і засновник ТОВ “Ітера-сервіс” зазначали, що вони були номінальними керівниками і не знали про діяльність підприємства. Але такі свідчення лише можуть бути предметом окремого кримінального провадження; і це не є доказом фіктивності відносин “Талко” та “Ітера Сервіс”. Стосовно рішення податківців про нереальність операцій “Талко” з ТОВ “Ітера Сервіс” та ПП “Алкіона”, то воно ґрунтувалося на інформації полтавської податкової про неможливість перевірити ПП “Алкіона” і відсутність у нього виробничих потужностей та засобів для реалізації товару. Це може свідчити про порушення у господарській діяльності ПП “Алкіона”, однак не підтверджує фіктивність операцій з “Талко”. Крім того ПП “Алкіона” оскаржило у суді рішення полтавських податківців про неможливість проведення зустрічної перевірки фірми (оскільки ті за місцем реєстрацію фірму не знайшли і не мали первинних документів). До того ж законом заборонено притягувати до відповідальності одну фірму за злочини іншої. Крім того, запорізький податківець у суді вказував, що, попри вказане, у “Талко” були первинні документи, ресурси і засоби для купівлі та перевезення товару, жодних порушень фірма не вчинила. Стосовно відмову суду скасовувати рішення податківців, то касація відправила його на новий розгляд, а потім його зупинили до винесення рішення у цій кримінальній справі. Також не підтвердилося і обвинувачення щодо надання Олександром Пшеничним вказівок бухгалтеру. Це спростовується показаннями самого бухгалтера та директора, а також аналізом первинних бухгалтерських документів.

Варто додати, номінальний директор ТОВ “Ітера Сервіс” у суді вказував, що не дивлячись підписував необхідні документи за 500 гривень.

ТОВ “Таврійська ливарна компанія “Талко” належить напряму та через ТОВ “Литейщик” Олександру Пшеничному та Володимиру Жолудю. Пшеничний у 2014 балотувався у народні депутати від “Народного фронту” по 80 округу (Мелітополь і Мелітопольський район). Також він колишній член партії “Сильна Україна”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

01.04.2023
31.03.2023
30.03.2023
29.03.2023
28.03.2023
26.03.2023
24.03.2023
23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023