25 Липня 2019
Господарський суд Запорізької області рішенням від 26 червня відмовив ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” у визнанні недійсним рішення Запорізької міськради про передачу в оренду ЗКАТП-082801 “Комунсантрансекологія” ділянки під полігон.
Згідно з матеріалами справи, Запорізька міська рада у березні цього року ухвалила рішення про припинення права постійного користування Запорізьке комунальне транспортне підприємство 082801 “Комунсантрансекологія” ділянки по вул. Базова, 10-в площею 47 га. Водночас депутати передали підприємству цю ділянку в оренду та надали згоду на передачу її в суборенду на 19 років ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” для розташування полігону побутових відходів.
Однак з вказаним рішенням не погодилося ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” і звернулося до суду для визнання його недійсним. Вказувало, що “Комунсантрансекологія” у 2008 році передало до статутного капіталу ТОВ “Ремондіс Запоріжжя” цілісний майновий комплекс, який розташовується на вказаній ділянці. ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” є правонаступником вказаного підприємства і оскільки майно належить йому, то земля під ним має передаватися в оренду “Вельтум-Запоріжжя”. Окрім цього, ділянку “Комунсантрансекології” передали в оренду без проведення земельних торгів та з порушенням регламенту міськради.
Втім суд позов не задовольнив. Вказувалося, що ділянки для будівництва, обслуговування та ремонту об`єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об`єктів зв`язку та дорожнього господарства не продаються на торгах. Полігон, у свою чергу, відноситься до інженерних споруд. ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” володіє будівлями загальною площею лише на 0,17322 га. Окрім цього, з витягів про право власності на нерухомість не вбачається, що вона розташована саме на переданій “Комунсантрансекологія” в оренду земельній ділянці, вони лише мають спільну поштову адресу. До того ж у вказаному рішенні міськради надано згоду на передачу ділянки в суборенду ТОВ “Вельтум-Запоріжжя”. Посилання на порушення регламенту Запорізької міськради не приймається, оскільки позивач не надав ані самого тексту цього регламенту, ані зазначив у позові які конкретні пункти у ньому порушені.
Нагадаємо, до вказаного рішення міськради ТОВ “Умвельт-Запоріжжя” користувалося цієї ділянкою за угодою земельного сервітуту з “Комунсантрансекологія”. Втім, прокуратура подала позов про визнання недійсним такого договору, оскільки побачила в ньому приховану оренду, крім того сторони уклали угоду без міськради та місто не отримувало дохід від такого користування. Вже під час розгляду цієї справи, міськрада і ухвалила рішення про передачу ділянки в оренду “Комунсантрансекологія”. Після цього суд задовольнив позов прокуратури і визнав договір сервітуту недійсним.
У суді також розглядається і кримінальна справа стосовно зловживання повноваженнями генеральним директором ТОВ “Умвельт-Запоріжжя” Ігорем Бурчаком при незаконному використанні фірмою земель “Комунсантрансекологія” у своїй діяльності. Розгляд справи призначений на 28 жовтня 2019 року.
Окрема прокуратура намагається оскаржити передачу майна “Комунсантрансекологія” у 2008 році як внесок у статутний капітал спільноствореного ТОВ “Ремондіс Запоріжжя (“Вельтум-Запоріжжя” правонаступник цього підприємства). Прокурори вважають це прихованою приватизацією; першу інстанцію вони програли, однак звернулися до апеляції.
Окрім господарського процесу, у суді розглядається і відповідна кримінальна справа стосовно передачі майна “Комунсантрансекологія” у спільне підприємство. Останній рух у судовому реєстрі зафіксований у вересні 2018 року, коли слідчому відмовили у доступі до актів прийому-передачі майна комунального підприємства.
ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” належить ЗКАП 082801 “Комунсантрансекологія” (44%) та ТОВ “Вельтум Україна” (56%), кінцеві бенефіціари – Андрій Брудний та Андрій Шерстньов. Генеральним директором з 2016 року є Ігор Бурчак (він же підписант), другим підписантом є Андрій Бережний.
Андрій Шерстньов також співволодіє ТОВ “Біогаз Україна”, яке на одному зі сміттєзвалищ видобуває електрику.