Онкодиспансер з технічним конкурентом замовив будівництво корпусу за 61 мільйон, попутно роз’яснюючи про дискримінацію за расою і мовою

26 Липня 2019

КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” 17 липня уклав угоду з ТОВ “АМД будсервіс” на будівництво нового корпусу блоку дистанційної променевої терапії вартістю 61,07 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”.

Так, окрім самої будівлі, мають прокласти системи опалення, водопостачання, вентиляції, пожежної сигналізації, провести електротехнічні та освітлювальні роботи, встановити систему відеоспостереження, блискавкозахист, посіяти газони, улаштувати доріжки, тротуари, встановити вікна, двері, кондиціонери, улаштувати підвісну стелю, місцями викласти підлогу та стіни плиткою (місяцями лінолеум та штукатурка відповідно) встелити покрівлю металочерепицею.

Єдиним конкурентом переможця було ТОВ “Аркон 2” із дешевшою на 1,1 млн грн пропозицією. Однак пропозицію фірми відхилили, оскільки вона не підтвердила досвід виконання аналогічних робіт, не підписала кошторисну документацію, не надала забезпечення тендерної пропозиції. Обидві фірми на цих торгах не знижували вартість своїх пропозицій.

Варто додати, тендер на будівництво вказаного корпусу вже проводили у травні, однак неуспішно, бо на нього подалося лише ТОВ “АМД будсервіс”.

На цьому тендері декілька фірм не змогло взяти участі, бо наголошувало на дискримінаційних умовах тендеру. Так, ТОВ “НВО “Каскад” вказувало на недоцільність надання аналогічного договору з роботами не менше 19 млн грн (30% від суми будівлю блоку лікарні). Згідно позиції фірми, такими вимогами замовник позбавляє права участі фірм, які можуть надати декілька договорів загальною сумою на 19 млн грн, замість одного. Лікарня відповіла, що так перевіряє спроможність учасників виконати великий підряд.

ТОВ “Проектно-будівельна компанія Енергопростір” скаржилося в АМКУ і вказувало, що замовник не дав учасникам ознайомитися із робочим проектом (щоб зрозуміти послідовність робіт, визначити яке обладнання використовувати, коректність складання обсягів робіт). Стосовно аналогічного договору фірма вказала, що доцільніше було б визначати спроможність учасників виконати роботи за середньомісячним об’ємом робіт. Наприклад, вказаний підряд – 62 мільйони і строк його виконання 18 місяців, тобто в місяць фірма має бути спроможна виконати робіт на 3,5 млн грн. Однак АМКУ відмовило, оскільки представник фірми зазначив, що досвід визначений замовником у нього є і він може виконати зазначену умову. Стосовно робочого проекту, у документації тендеру передбачене технічне завдання, із зазначенням технічних характеристик предмета закупівлі, обсягів робіт тощо. Також передбачена відомість обсягів робіт.

Водночас, раніше невказаний учасник акцентував увагу замовника не необхідності ознайомлення з робочим проектом, який не оприлюднено. В той же час, контактна особа замовника на цьому тендері на дзвінки не відповідає, як не можна з ним зв’язатися через інші підрозділи. Відтак, можна, наприклад, провести загальні збори потенційних учасників. Інакше це можна розцінити як дискримінаційні умови. Втім, замовник окрім аргументації стосовно оприлюднення технічного завдання та підсумкові відомості ресурсів, що відповідає законодавству процитував також визначення поняття дискримінація: “це ситуація, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження…”

ТОВ “АМД будсервіс” належить Михайлу Цургану. Разом з нинішнім фірма з 2016 року отримала підрядів на суму 111 млн грн.

ТОВ “Аркон 2” належить дніпрянину Дмитру Борисенку та Станіславу Рубану з Кіровоградської області, керівник – Дмитро Марченко. Загалом фірма отримала підрядів лише на 0,5 млн грн і на нинішній тендер взагалі вказала лише 2 працівника.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023
19.03.2023
17.03.2023
16.03.2023
15.03.2023
14.03.2023
13.03.2023