- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Суд виправдав керівництво Запорізької АЕС у затвердженні документів щодо готовності станції до землетрусів нібито без проведення експертиз

Опублікував Editor 11.09.2019 @ 14:47 в Новини | No Comments

Енергодарський міський суд вироком [1] від 5 вересня виправдав інженерів Запорізької АЕС Георгія Велічкова та Юрія Кульбу у затвердженні розрахунків підрядника “Unix CZ s.r.o.” про сейсмостійкість станції, які нібито не пройшли державну експертизу.

Згідно з матеріалами справи, відокремлений підрозділ Запорізької АЕС Державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” у 2016 році замовив [2] “Unix CZ s.r.o.” виконання розрахунків на сейсмічний вплив обладнання та трубопроводів реакторного відділення енергоблоків №1,2 вартістю 832 тис. дол. (18,4 млн грн).

Однак згодом з’ясувалося, що в.о. головного інженера [3] (перший заступник генерального директора) вочевидь Юрій Кульба під час розгляду звітів “Unix CZ s.r.o.” засвідчив, що ці документи відповідають умовам договору, хоча насправді вони не пройшли необхідну експертизу у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки та не погоджені Державною інспекцією ядерного регулювання України. Окрім цього, заступник головного інженера з експлуатації ВП “ЗАЕС” Георгій Велічков погодив акти здачі-приймання наданих послуг за договором. У результаті фірма незаконно отримала 8,3 млн грн.

З огляду на це, слідчі у 2017 році відкрили кримінальне провадження №42017081160000028 та згодом прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом стосовно Георгія Велічкова та Юрія Кульби.

У суді обидва свою вину не визнали. Вказували, що договір виконаний повністю. Він був поділений на частини і проведення експертиз передбачалося лише на останніх двох етапах.

Зрештою, суд обох обвинувачених виправдав. Так, дійсно, договір мали виконати частинами і узгодження документації стосовно ядерної та радіаційної безпеки передбачався лише на дев’ятому і на десятому етапах. За кожен етап визначена окрема оплата, кожен має свій строк виконання та характерні звітні документи. Позиція сторони обвинувачення про можливість сплати коштів за документацію лише після експертизи – відірвана від змісту договору. Оплата за кожен з етапів передбачалася протягом 90 днів, водночас 1 та 2 етапи мали виконати у лютому 2016 року, а дев’ятий та десятий – у листопаді. Зміст підсумкових звітів свідчить про повне та належне виконання договору. Збитки у провадженні не встановлені, оскільки, по-перше, позовів про стягнення грошей жодна із сторін не подала, а по-друге, відповідно до листа начальника юридичного управління ВП “ЗАЕС”, підприємство має заборгованість перед “Unix CZ s.r.o.”. Єдиним доказом на підтвердження вини обвинувачених є висновок експерта, однак, вказуючи на порушення умов договору, він зробив висновки правового характеру. Експерт не є фахівцем в галузі права, у нього відсутні повноваження визначати нікчемність, недійсність угод, момент початку та закінчення договірних зобов`язань.

“Unix CZ s.r.o.” з 2002 по 2011 належала [2] киянину Глібу Серебрякову. Протягом 2011 – початку 2014 років компанія належала американській “Maot LLC”. В квітні 2014 року 50% чеської компанії знову зареєстрували на Серебрякова, а в квітні 2015 року інші 50% переоформили на чеську “GVS Praha s.r.o.”, якою Серебряков володіє одноосібно.

В свою чергу, керівниками “Maot LLC” були Самуель, Тимур, Ірина та Олександр Альтман. Останній відомий тим, що в 2013 році за допомогою судових рішень захопив [4] телеканал TVi. Серебряков також раніше значився серед керівників американської компанії.

Гліб Серебряков і Олександр Альтман у різний час були керівниками ТОВ “Атом-Енерго-Проект”, а Серебряков виступав засновником до 2013 року.

 


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2019/09/11/sud-vypravdav-kerivnytstvo-zaporiz-koi-aes-u-zatverdzhenni-dokumentiv-shchodo-hotovnosti-stantsii-do-zemletrusiv-bez-provedennia-ekspertyz/

URLs in this post:

[1] вироком: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84050148

[2] замовив: http://zp.nashigroshi.org/2016/02/04/rejder-tvi-za-18-miljoniv-vyznachyt-sejsmichnyj-vplav-na-aes/

[3] інженера: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_abb62813-2d48-4841-86ea-654335b33f81

[4] захопив: http://forbes.ua/business/1351642-kto-on-novyj-investor-telekanala-tvi

[5] Запорізька атомна купить продукції на мільйон у давніх постачальників : http://zp.nashigroshi.org/2013/05/28/zaporizka-atomna-kupyt-produktsiji-na-miljon-u-davnih-postachalnykiv/

[6] Кальцеви “зайшли” на Запорізьку АЕС : http://zp.nashigroshi.org/2014/05/23/kaltsevy-zajshly-na-zaporizku-aes/

[7] Районам купили інсулінів на 20 мільйонів : http://zp.nashigroshi.org/2014/06/11/rajonam-kupyly-insuliniv-na-20-miljoniv/

[8] В нардепи подався годувальник атомників, фірма якого отримала підрядів на чверть мільярда : http://zp.nashigroshi.org/2014/09/22/v-nardepy-podavsya-hoduvalnyk-atomnykiv-firma-yakoho-otrymala-pidryadiv-na-chvert-milyarda/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.