30 Вересня 2019
Комунарське відділення поліції підозрює працівників ВАТ “Запоріжжяобленерго” у перепрограмуванні лічильників на дешевший тариф – за “винагороду” у 5 тис. грн. Про це йдеться в ухвалі Комунарського районного суду від 3 вересня.
Згідно з матеріалами справи, група осіб, зокрема, й працівники ВАТ “Запоріжжяобленерго”, протягом 2018 року за матеріальну “винагороду” в розмірі близько 5 тис. грн., займалися зняттям, “перепрограмуванням” та подальшим встановленням електричних лічильників мешканцям Комунарського району.
Зокрема, вони змінювали у процесорах проміжок часу тарифних планів “день-ніч” та відповідно зменшували оплату за електроенергію.
З огляду на це, слідчі у жовтні 2018 року відкрили кримінальне провадження № 12018080040003618 за ст. 361 кримінального кодексу (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) та згодом провели обшук у одного з невказаних фігурантів цієї справи під час якого вилучили низку майна (три патрони, системний блок, флешки, мобільні телефони, банківські картки, гроші та ін.).
Однак захисники цієї особи згодом клопотали у суді про скасування арешту на вказане майно та його повернення, що частково задовольнили. Вказувалося, що арешт на вказане майно слідчі через суд не наклали (окрім грошей), тому зняти арешт з нього неможливо. На вилучені ж гроші арешт наклали, однак під час цього засідання слідчі не довели, що кошти набуті протиправним шляхом, тому арешт з них треба зняти. Стосовно ж повернення вилученого майна, то відомостей, які можуть бути використані як доказ у провадженні, на них не виявлені, тому утримання надалі його поліцією є незаконним. Однак суд повернув не все майно: відмовився повертати патрони (оскільки вони вилучені законом з обігу) та телефон (оскільки на ньому знайшли важливу для провадження інформацію).
В іншій ухвалі по цьому провадженню вказувалося, що до зазначеного злочину, зокрема, причетний невказаний електромонтер структурного підрозділу ПАТ “Запоріжжяобленерго”. Він передавав лічильники для несанкціонованого перепрограмування роботи процесора іншим особам.
У ще одній ухвалі вказувалося, що “перепрограмовуванням” процесорів електролічильників займався невказаний колишній працівник ПАТ “Запоріжжяобленерго”.
Слідчі вилучали один з перепрограмованих лічильників та намагалися отримати доступ до документації по ньому, а також банківських документів (на які перераховувалися гроші отримані під час вчинення злочину), однак слідчий (1,2,3,4) не з’являвся на засідання без поважних причин, і суд відмовляв у задоволенні клопотання через фактичне його непідтриманння поліцією.
Tеги | Запоріжжя