Поліція розслідує, як у Департаменті капбудівництва ОДА заради “відкатів” консультували підрядників

07 Жовтня 2019

Вознесенівське відділення поліції підозрює Департамент капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації та його підрядників у змові для отриманні “відкатів”. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 30 вересня.

Згідно з матеріалами справи, посадовці Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА спільно із посадовцями, зокрема ТОВ “Рубікон-моноліт”, ТОВ “Укрбудремонттехнологія”, МП ТОВ “Янтарь”, ТОВ “ІК “Спецтехнологія груп”, ТОВ “Прогрес 17”, ТОВ “АБК “Градобудівник”, ТОВ “Грифон груп”, ТОВ “Літос”, ТОВ “Запоріжводсервіс”, ТОВ “Південь буд”, ТОВ “Енергоресурс-монтаж” протягом 2017-2018 рр. організували схему отримання та розподілу неправомірної вигоди у вигляді “відкатів” під час проведення публічних закупівель.

Так, невказаний директор Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА, задіяв спеціалістів відділу комплектації, виробництва та технічного нагляду, які за його вказівкою консультували підрядні організації на предмет правильного складання кошторисної документації для участі у закупівлях. Також вони контролювали роботи на будівництві, ігноруючи порушення з боку підрядників, та підписуючи акти виконаних робіт з роботами, які фактично не виконані, за що в подальшому отримували неправомірну винагороду у вигляді підвищеної премії та інших матеріальних благ.

Крім цього, директор Департаменту особисто ухвалював рішення про укладання договорів на виконання робіт, а потім формально проводив процедури закупівлі.

З огляду на це, слідчі у липні 2018 року відкрили кримінальне провадження №42018081060000103 та клопотали у суді про проведення судової будівельно-технічної експертизи стосовно дослідження вартості і об’ємів робіт на низці об’єктів, що задовольнили.

В ухвалі йшлося про такі об’єкти:

  • Реконструкція водопроводу с. Дружелюбівка Вільнянського району – підрядник ТОВ “Запоріжводсервіс”
  • Реконструкція системи опалення будівлі дошкільного закладу за адресою: с. Біленьке, вул. Запорізька, 17а, Запорізького району – підрядник ТОВ “Архітектурно-будівельна компанія “Градобудівник”

У ще одній ухвалі згадувався підряд на будівництво хірургічного корпусу обласної клінічної дитячої лікарні – підрядник ТОВ “Рубікон-моноліт”.

Начальником Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА на початку 2017 року став Володимир Тоцький. Наприкінці того ж року він звільнився. Виконувачем обов’язки голови Департаменту став Сергій Бєлєвцов (до цього був заступником). Нині він директор цього департаменту.

Варто зазначити, незадовго до звільнення Володимира Тоцького у ЗМІ з’явився запис нібито його розмови про корупційні схеми в ОДА. Зокрема, він натякав на причестність до всіх схем тодішнього голови ОДА Костянтина Бриля. Також вказував  що сам (тобто Тоцький) перетворився на “фон, який просто підписує документи”. При цьому сам Бриль вже кілька місяців не доплачував Тоцьому за його роботу (йдеться про тіньову зарплату).

 

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023