ДБР після скарг підприємців перевіряє Фонд оборони на участь в схемі отримання хабарів силовиками

04 листопадаа 2019

Мелітопольске територіальне управління Державного бюро розслідувань підозрює обласну поліцію, СБУ та пожежників у отриманні хабарів через “Фонд сприяння обороні Запорізької області”. Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду від 9 жовтня.

Згідно з матеріалами справи, слідчі ДБР проаналізували копії рішень ради оборони Запорізької області за 2014-2019 рр. та встановили можливе отримання неправомірної вигоди службовцями Головного управління Національної поліції, Управління СБУ та Головного Управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області за прикриття зловживань службовими особами Запорізької облдержадміністрації при розкраданні коштів.

Отримання неправомірної вигоди відбувалося через переведення грошей Фонду сприяння обороні Запорізької області на підконтрольні ГО “Захист прав та соціальна підтримка працівників органів внутрішніх справ України в Запорізькій області”, Запорізький обласний благодійний фонд підтримки правоохоронної діяльності, Запорізьке обласне відділення Всеукраїнського благодійного фонду “Сприяння державній пожежній охороні” під виглядом благодійної допомоги правоохоронним органам.

З огляду на це, слідчі у травні 2019 року відкрили кримінальне провадження №62019080000000111 та клопотали у суді про надання тимчасового доступу до банківських документів Фонду сприяння обороні Запорізької області за 2014-2019 рр. Суд це клопотання задовольнив.

Варто додати, ДБР вказувало в ухвалі, що відкрило вказане провадження після проведення у Запорізькій ОДА засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва у лютому 2019 року. Тоді підприємці скаржилися на тиск силовиків на бізнес-структури та перешкоджання законній діяльності громадських організацій міста.

ГО “Захист прав та соціальна підтримка працівників органів внутрішніх справ України в Запорізькій області” керує Вадим Воронков. Нині вказана громадська організація припинена, зареєстрована вона була за адресою розміщення ГУНП у Запорізькій області. Особа з ПІБ Воронков Вадим Васильович очолювала ДАІ у Запорізькій області та була заступником начальника ГУ МВД у Запорізькій області, а нині помічник ректора ЗНУ Миколи Фролова, Воронков Вадим Васильович також був його помічником як нардепа.

Запорізький обласний благодійний фонд підтримки правоохоронної діяльності заснував через ТОВ Фірма “Альфа-плюс” Олег Кузьменко. Кузьменко відомий як власник Alfa Automotive Group. Минулого року він очолив Запорізьку обласну організацію партії “Основа” Сергія Тарути – нинішнього нардепа від Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. Кузьменко займав посаду голови Департаменту зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА, претендував на посаду заступника голови облдержадміністрації Григорія Самардака, був його позаштатним радником.

На вказаний фонд зобов’язували перераховувати гроші КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство” та КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” як допомогу СБУ. Також цей фонд фігурував у справі отримання 200 тис. грн хабаря співробітниками СБУ.

Запорізьке обласне відділення Всеукраїнського благодійного фонду “Сприяння державній пожежній охороні” заснували ПАТ “Запсистемавтоматика”, ПП “Бар’єр” та Ярощук Микола. ПП “Барєр” нині припинено і належало В’ячеславу Васильєву. ПАТ “Запсистемавтоматика” належить по 26% Андрію Свеженцеву, Геннадію Гуревичу, Анатолію та Олексію Цимбалам (7%).

 

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023