Прокуратура повертає лісові ділянки, які дісталися “БППшникам” за початково неіснуючими документами

08 листопадаа 2019

Господарський суд Запорізької області рішенням від 1 листопада задовольнив позов прокуратури і повернув Запорізькій ОДА ділянку лісового фонду, яку за неіснуючими документами передали у приватну власність.

Згідно з матеріалами справи, виконавчий комітет Балабинської селищної ради народних депутатів рішенням від 2001 року, начебто, передав у приватну власність невказаній особі земельну ділянку площею 2 га (2322155300:01:001:2101, на берегу річки Дніпро).

Ця невказана особа у 2018 році провела державну реєстрацію права власності на цю ділянку за допомогою держреєстратора Запорізької РДА. Підставою для цього став державний акт права власності на землю від 2002 року.

Надалі ця ділянка за правом спадщини перейшла до іншої особи, і вже вона наприкінці 2018 року передала право власності ТОВ “Адвекс Груп”, яке внесло її до свого статутного капіталу. Вже влітку 2019 року ця фірма передала право власності ТОВ “Анхель Альянс”.

Однак Балабинська селищна рада вказувала, що вказаного рішення про передачу ділянку особі у 2001 році не ухвалювала. Окрім цього, зазначена ділянка знаходиться у постійному користуванні підприємства Олександрівського лісництва Державного підприємства “Запорізьке лісомисливське господарство”, і у нього не вилучалося.

З огляду на це, прокуратура звернулася до суду для визнання незаконною державну реєстрацію цієї ділянки та повернення землі Запорізькій ОДА (за законом з позовами про повернення ділянок лісового фонду може звертатися лише цей орган і прокуратура звернулася до суду від його імені).

Суд цей позов задовольнив. Вказувалося, що рішення за вказаним в актах номером 124/6 відсутнє у переліку рішень виконкому Балабинської селищної ради, ухвалених на засіданні від 13.09.2001. Тоді ухвалювали рішення №124 про передачу земельних ділянок, але це рішення не має жодного відношення до вказаного спору. Відповідно ж до листів лісомисливських підприємств, вказана ділянка знаходиться в користуванні Олександрівського лісництва Державного підприємства “Запорізьке лісомисливське господарство” з цільовим призначенням – землі лісогосподарського призначення. Ділянку не могли передавати без вилучення у користувача – лісництва. За чинним на той час законодавством, землі лісового фонду не могли надаватися у приватну власність. Крім того, Запорізька облдержадміністрація повідомила, що будь-яких рішень про передачу вказаної ділянки не ухвалювалося, і листування з нібито отримувачем ділянки не велося. Оскільки ж рішення державного органу про передачу ділянки немає, то відчуження ділянки не відбулося і права власності у особи не з’явилося. Тож, державна реєстрація права власності на ділянку відбулася без законних підстав.

Варто додати, прокуратура також ще одним рішенням повернула й другу ділянку від ТОВ “Анхель Альянс” – 2322155300:01:001:2102 площею 2 га.  До цієї фірми власником ділянки було ТОВ “Шемалі”.

Окрім господарських позовів, силовики також у березні 2018 року відкрили відповідне кримінальне провадження №42018081060000042 за ст. 190, 364 та 366 кримінального кодексу (шахрайство, зловживання службовим становищем та службове підроблення). Землевпорядник Балабинської селищної ради вказувала, що гербова печатка Балабинської селищної ради, якою було посвідчено державний акт на право власності на землю, не діяла у 2001 році, а з`явилась в селищній раді лише у 2003 році.

ТОВ “Анхель Альянс” та ТОВ “Адвекс Груп” належать Світлані Брусінській. Вона у 2015 році балотувалася до Запорізької облради від партії “БПП”.

ТОВ “Анхель Альянс” ще нещодавно належало Світлані Брусінській напряму та через згадані ТОВ “Адвекс Груп” та ТОВ “Шемалі”. Разом з нею ТОВ “Анхель Альянс” також належало через ТОВ “Торум плюс”, ТОВ “Квадрілло” та ТОВ “Лум-5” – Вадимові Стремидлу, через ТОВ “Леніс” та ТОВ “Хенг” Ользі Макєєвій та через ТОВ “Тета-нова” Олексієві Пархоменку. Вадим Стремидло у 2015 році балотувався до Запорізької міськради від “БПП”. Він також володіє ТОВ “Бріз-Д”, засновником і директором якої раніше була Світлана Брусінська. У фірми Вадима Стремидла раніше забирали ділянку у центрі міста за борги.

Раніше ТОВ “Торум плюс”, ТОВ “Квадрілло” та ТОВ “Лум-5” (колишні співвласники ТОВ “Анхель Альянс”) також належали Олександру Цокуру, який як директор ТОВ “Автомобільний ринок” балотувався у 2015 році в Запорізьку міськраду від “БПП”. Раніше від був депутатом цієї ради. Зараз особа з ПІБ Цокур Олександр Вікторович очолює один з комітетів Громадської ради при Запорізькій міськраді.

Також Цокур раніше був співвласником ТОВ “Тета-нова” (колишній співвласник ТОВ “Анхель Альянс”).

Колишня співвласниця ТОВ “Анхель Альянс” (через ТОВ “Леніс” та ТОВ “Хенг” ) Ольга Макєєва раніше працювала у Департаменті архітектури та містобудування Запорізької міськради. Також вона пов’язана з Андрієм Акритовим – колишнім прокурором, радником мера Олександра Сіна та керівник міського управління архітектури при Сіні.

До Ольги Макєєвої власником ТОВ “Леніс” та ТОВ “Хенг” був Олег Комаровський, який також володів “.АВАНГАРД.”, яке також пов’язане з Андрієм Акритовим.

ТОВ “Шемалі” до Світлани Брусінської раніше належало особі з ПІБ Корчинська Вікторія Вікторовна, яка керувала ПрАТ “Алеро”, пов’язане з Андрієм Акритовим.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023