- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

ОДА через суд розірвала договір з перевізником через брехню про персонал і транспорт. В Запоріжжі він обслуговує 5 маршрутів

Опублікував Editor 12.11.2019 @ 17:12 в Новини | No Comments

Господарський суд Запорізької області рішенням [1] від 5 листопада розірвав договір з ТОВ “Запорожградтранс-1” щодо перевезень, оскільки фірма під час конкурсу надала неправдиву інформацію про персонал.

Згідно з матеріалами справи, Запорізька облдержадміністрація у 2018 році за результатами конкурсу уклала договір з ТОВ “Запорожградтранс-1” про організацію перевезень пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування строком на 5 років.

Однак ТОВ “Запорізька перевізна компанія” через апеляційний адміністративний суд скасувало [2] результати конкурсу, оскільки “Запорожградтранс-1” вказало неправдиву інформацію щодо кількості працівників, а надані фірмою транспорті засоби не відповідають умовам конкурсу.

Надалі представники облдержадміністрації надіслали фірмі листа із пропозицією про розірвання договору і запропонували укласти відповідну додаткову угоду. Однак вказаний лист згодом облдержадміністрації повернули через закінчення терміну його зберігання.

З огляду на це, представники Запорізької ОДА звернулися до суду із позовом щодо розірвання договору.

Суд цей позов задовольнив. Вказувалося, що сторони передбачили у договорі можливість розірвання договору після підтвердження інформації про подання перевізником недостовірних відомостей і скасування результатів конкурсу в судовому поряду. Як вказувалося вище, результати конкурсу скасували через суд, і саме через подання перевізником недостовірних даних. Також представники Запорізької ОДА дотрималися приписів господарського кодексу і надіслали фірмі листа із пропозицією щодо розірвання договору. Посилання “Запорожградтранс-1” про неостаточність і перегляд вказаного рішення у касаційній інстанції відкидаються, оскільки постанова апеляційного суду вступає в дію одразу після її ухвалення. Сам касаційний розгляд дії рішення попереднього суду не зупиняє. Крім того, “Запорожградтранс-1” зверталося до касації з клопотанням про зупинення виконання рішення апеляційної інстанції, однак безуспішно [3].  Окремо господарський суд вказував, що у випадку скасування касацією рішення апеляційного суду, “Запорожградтранс-1” може звернутися з позовом про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.

Слід додати, господарський суд вказував про отримання “Запорожградтранс-1” судової кореспонденції за тою ж адресою, куди й Запорізька ОДА надсилала листа щодо розірвання договору.

До вирішення вказаного позову, “Запорожградтранс-1” намагалося [4] скасувати [5] рішення Запорізької ОДА про розірвання договору листом. Однак безуспішно.

Стосовно порушень “Запорожградтранс-1”, то у постанові суду вказувалося, що фірма не мала автобусів відповідної якості, тому мала надати інвестиційні проекти-зобов’язання щодо оновлення парку автотранспорту. Однак цього не зробила. Крім того, укладення договору з перевізником, який став переможцем конкурсу за відсутності в нього автобусів, що відповідають умовам конкурсу, можливе тільки на один рік. Також фірма надала договір оренди для функціонування автобази з терміном дії до 2009 року. Договором від 2017 року лише вказується про оренду виробничого приміщення та площі з оглядовою ямою. Інформація щодо медичних робітників (які перевіряють здоров’я водіїв) та технічних (справність транспорту), які б повністю відпрацювали місячну норму робочого часу та мали нарахування заробітної плати в межах мінімальної за останній рік – відсутні.

ТОВ “Запорожградтранс-1” належить Петру Горобцю, Олегу Кучеру та Ігору Танцюрі. Усі троє разом з Сергієм Кондратюком є співвласниками фірми “Запорожградтранс”. Ці дві фірми обслуговують [6] п’ять маршрутів у Запоріжжі.

“Запорожградтранс” зайшло на ринок перевезень у 2012 року і фірму відносили [7] до сфери впливу тодішнього “смотрящего” Євгена Анісімова. Минулого року в суді вже підтвердилося [8], що Кондратюк був підставною особою від структур Анісімова для контролю над ринком перевезень.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2019/11/12/oda-cherez-sud-rozirvala-dohovir-z-pereviznykom-cherez-brekhniu-pro-personal-i-transport-v-zaporizhzhi-vin-obsluhovuie-5-marshrutiv/

URLs in this post:

[1] рішенням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/85469629

[2] скасувало: http://reyestr.court.gov.ua/Review/75957030

[3] безуспішно: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77763271

[4] намагалося: http://reyestr.court.gov.ua/Review/84914955

[5] скасувати: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82495991

[6] обслуговують: https://zp.gov.ua/upload/editor/dogovora-_marshrutna_merezha_na_15-04-2019.pdf

[7] відносили: http://zp.nashigroshi.org/2014/05/05/prymechanye-k-obosnovanyyu-povyishenyya-tsen-na-proezd/

[8] підтвердилося: http://zp.nashigroshi.org/2015/08/12/marshruty-anisimovskyh/

[9] Фіктивний директор виграв тендер та вкрав з нього майже 100 тисяч : http://zp.nashigroshi.org/2014/03/27/fiktyvnyj-dyrektor-vyhrav-tender-ta-vkrav-z-noho-majzhe-100-tysyach/

[10] На освітлення Запоріжжя відписали 13 мільйонів : http://zp.nashigroshi.org/2014/04/15/na-osvitlennya-zaporizhzhya-vidpysaly-13-miljoniv/

[11] Бухгалтер Держкомзему уникла покарання за нарахування премій своїм дочкам та товаришу : http://zp.nashigroshi.org/2014/05/05/buhhalter-derzhkomzemu-unykla-pokarannya-za-narahuvannya-premij-svojim-dochkam-ta-tovaryshu/

[12] Завод Коломойського після скорочення повноважень НАБУ в Конституційному суді не зміг оскаржити виграний детективами позов : http://zp.nashigroshi.org/2019/10/29/zavod-kolomoys-koho-pislia-skorochennia-povnovazhen-nabu-v-konstytutsiynomu-sudi-ne-zmih-perehlianuty-vyhranyy-detektyvamy-pozov/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.