Суд через неконкретність завернув обвинувальний акт стосовно сплати ексдиректором “Комунсантрансекології” 700 тисяч податку замість “Ремондісу”

18 листопадаа 2019

Шевченківський районний суд ухвалою від 7 листопада повернув співробітнику Запорізької місцевої прокуратури №1 Яні Якушевій обвинувальний акт стосовно колишнього директора КП “ ЗКАТП 082801 “Комунсантрансекологія” Геннадія Сербіненка – через неконкретність обвинувачення.

Згідно з матеріалами справи, комунальне підприємство “Запорізьке комунальне автотранспортне підприємство 082801 “Комунсантрансекологія” у 2008 році отримало від міськради згоду на передачу свого майна у новостворене ТОВ “Ремондіс Запоріжжя”.

Зокрема, йшлося й про ділянки площею 47,07 га (призначення – розташування полігону побутових відходів) по вул. Базова, 10 в та ділянку площею 3,3 га (призначення – розташування виробничої бази та стоянки сміттєвозів) по вул. Іванова, 99.

Вказане майно слугувало внеском у статутний капітал “Ремондіс Запоріжжя” з боку комунальників (надалі перейменовано у ТОВ “Умвельт-Запоріжжя”, а потім – ТОВ “Вельтум-Запоріжжя”), і “Комунсантрансекологія” ставало співвласником цього підприємства (розмір частки – 44%), разом з ТОВ “Ремондіс Україна” (41%), компанія “Ремондіс Інтернаціональ ГмбХ” (10%) та ТОВ “Ольф ЛТД” (5%).

Однак директор Запорізького комунального автотранспортного підприємства 082801 “Комунсантрансекологія” Геннадій Сербіненко впродовж 2017 року, знаючи про перебування з 2009-2010 рр. нерухомості у власності “Ремондіс Запоріжжя”  та використання цим підприємством земельних ділянок під нею, сплатив 781 тис. грн земельного податку з бюджету комунального підприємства. Також не вжив жодних заходів щодо припинення права постійного користування земельними ділянками за “Комунсантрансекологія”.

З огляду на це, слідчі на початку 2018 року відкрили кримінальне провадження №42018081020000023 за ч. 2. ст. 364 кримінального кодексу (зловживання службовим становищем з тяжкими наслідками) та згодом прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом.

Втім суд вказаний обвинувальний акт повернув прокурору. Вказувалося, що в обвинувальному акті не міститься жодної конкретизації у чому полягали корисливі мотиви обвинуваченого та інтерес одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи. Корисливий мотив та особисті інтереси інших осіб є обов`язковими ознаками зловживання службовим становищем. Також незрозуміло в чому саме полягало неправомірне сприяння з боку обвинуваченого у господарські діяльності ТОВ “Умвельт-Запоріжжя”, зокрема: час місце та спосіб діяння, та яку саме неправомірну вигоду одержало підприємство і від кого. Не вказано у яких конкретних діях полягало порушення кожної з норм Земельного кодексу України (із зазначенням часу, місця та способу) та як саме (надання розпоряджень бухгалтеру чи безпосередня оплата тощо). Тож, прокурор залишив поза увагою місце вчинення кримінального правопорушення, конкретний спосіб та інші обставини вчинення злочину, оскільки обмежився перерахування окремих дій обвинуваченого, без їх конкретизації.

Варто додати, в ухвалі також вказувалося, що згаданий колишній директор КП “ ЗКАТП 082801 “Комунсантрансекологія” Геннадій Сербіненко нині працює у інформаційному агентстві “АйПіНьюс”.

Раніше суд також повертав обвинувальний акт щодо зловживань директором “Умвельта” Ігорем Бурчаком та незаконному використанні сміттєзвалища. Однак апеляція це рішення скасувала і призначила новий розгляд.

Також прокуратура у суді першої інстанції визнала недійсною приховану оренду сміттєвого полігону для “Умвельту”. Нині триває розгляд апеляції.

Окремо прокуратура намагалася довести приховану приватизацію і оскаржити передачу комунального майна в “Ремондіс”. Однак у двох інстанціях суди прокуратурі відмовили.

ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” належить ЗКАП 082801 “Комунсантрансекологія” (44%) та ТОВ “Вельтум Україна” (56%), кінцеві бенефіціари – Андрій Брудний та Андрій Шерстньов. Генеральним директором з 2016 року є Ігор Бурчак (він же підписант), другим підписантом є Андрій Бережний.

Андрій Шерстньов також співволодіє ТОВ “Біогаз Україна”, яке на одному зі сміттєзвалищ видобуває електрику. Іншими співвласниками ТОВ “Біогаз Україна” є ТОВ “Ескала інвест” та акціонерне товариство “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Геліос” з бенефіціаром Антоном Діденком.

Антон Діденко раніше був помічником депутата Запорізької міськради і голови бюджетної комісії Руслана Божко. До 2016 року Божко працював фінансовим директором комбінату “Запоріжсталь”. На “Запоріжсталі” головним інженером працював й нинішній міський голова Володимир Буряк.

Також минулим співвласником ТОВ “Біогаз Україна” був Євген Штапура, який до цього працював провідним інженером, а потім начальником відділу інвестиції у ПАТ “Запоріжсталь”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023