Суд завернув обвинувальний акт стосовно розкрадань директором товариства сприяння оборони, бо прокурор не вказав як, коли і де той вчинив злочин

22 листопадаа 2019

Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 14 листопада повернув прокурору обвинувальний акт стосовно незаконної передачі директором “Запорізького обласного комітету Товариства сприяння обороні України” Ігорем Павлеєм майна ТОВ “Січ-Резерв”.

Нагадаємо, Ігор Павлей як директор дочірнього підприємства “Сприяння” Запорізької обласної організації Товариства сприяння обороні України у 2016 році ухвалив рішення про передачу низки майна цього підприємства ТОВ “Січ-Резерв”. Потім Павлей передав цій фірмі і нерухомість Дніпровського районного спортивно-технічного клубу Товариства сприяння обороні України.

Однак, згодом з’ясувалося, що вказані дії з передачі майна незаконні, оскільки суперечать вимогам статуту організації. Так, майно Товариства не можна приватизувати, викупати, вилучати, передавати іншим організаціям без рішення повноважних органів. Водночас, Бюро обласного комітету має лише звертатися із клопотанням про передачу майна, рішення ж про його передачу приймають Пленум та Бюро Центрального комітету.

З огляду на це, силовики у 2017 році відкрили кримінальне провадження №42017081060000145, через рік оголосили Ігорю Павлею підозру, а у листопаді 2019 року прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом.

Однак суд цей обвинувальний акт повернув прокурору для усунення недоліків. Вказувалося, що у обвинувальному акті не міститься відомостей про час, місце проведення (з ідентифікацією вулиці, району, міста, тобто конкретної адреси), спосіб перереєстрації власності. Посилання прокурора, що місцем вчинення злочину є територія Вознесенівського району, суд не приймає до уваги, оскільки такі посилання не підтверджуються змістом обвинувального акту. Таким чином підсудність цієї справи визначити неможливо. Також у обвинувальному акті взагалі не зазначені юридичні та фактичні адреси ГО “Запорізької обласної організації товариства сприяння обороні України”, потерпілої юридичної особи – Громадської організації “Товариство сприяння оборони України”. Не вказано й місцезнаходження юридичної особи Підприємства “Сприяння “ЗООТСОУ” та ТОВ “Січ-Резерв. Крім того, слідчий не розкрив, яким чином Ігор Павлей використав своє службове становище та не зазначив, яким чином розтрата майна могла бути вчинена на користь третіх осіб і яких саме. Окрім цього, відсутні посилання на нормативний акт, яким визначається коло службових обов`язків обвинуваченого. Слідчий також не вказав, що майно було ввірено обвинуваченому, як і не вказав статус такого майна і на підставі яких документів ГО “Товариство сприяння обороні” є власником нерухомого майна.

Варто додати, що відносно Ігора Павлея відкривали ще одне кримінальне провадження №12013080060001004 за підозрою по двох епізодах: незаконній оренді власного автомобіля самому собі на посаді голови запорізького товариства сприяння обороні та самовільному продажі земельної ділянки організації в розмірі 0,49 га по вул. Гліссерна, 10 за 1,4 млн. грн. Адвокатом Павлея по цій кримінальній справі, як і у наведеному вище кримінальному проваджені, був згаданий Роман Севастьянов. У судовому реєстрі згадок про це провадження з 2014 року немає.

ТОВ “Січ-резерв” належить Денису Котельнікову, Борису Коробочці та через ТОВ “Торговий дім “БСМ” Роману Севастьянову. Денис Котельніков у своєму профілі у “Facebook” місцем роботи вказував “Запорізька обласна організація Товариства сприянню оборони України”, на сайті установи його посада значиться як інженер-програміст. Романа Севастьянова підозрюють у намаганні підкупити суддів запорізького госпсуду по іншій справі, з липня 2019 року ця справа слухається у Орджонікідзевському районному суді. Варто додати, що у рамках програми “Правозахисник року” Севастьянов вказував, що: “…адвокатська діяльність не може бути підприємницькою, а, відповідно, націленою на отримання прибутку”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

11.12.2023
10.12.2023
08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023