“Астра Капітал Груп” Божка не вдалося зняти арешт з ділянки за справою у купівлі її за меншою в 7 разів ціною від ринкової

27 листопадаа 2019

Запорізький апеляційний суд ухвалою від 14 листопада відмовив ТОВ “Астра Капітал Груп” у скасуванні арешту ділянки.

Нагадаємо, Запорізька міська рада для заниження вартості комунальних земельних ділянок впровадила процедуру укладання договору на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, де Запорізька міська рада зазначається замовником, фірма-оцінювач – виконавцем, а фізична (юридична) особа – платником. Вказане порушення вимог чинного законодавства призвело до того, що замовник самовільно обирає суб`єкта господарювання у сфері оціночної діяльності.

Надалі ж посадовці міськради разом з оцінювачами та покупцями ділянок вносили до звіту про експертну оцінку землі недостовірні відомості щодо її вартості.

Так, міськрада у 2017 році продала 0,3 га на вул. Перемоги, 35-а – ТОВ “Астра Капітал Груп”. За експертною грошовою оцінкою від ТОВ “Оціночно-консалтінгова фірма “Бізнес-Експерт-Сервіс” вартість цієї ділянки під час продажу склала 872 тис. грн. Втім, за оцінкою ТОВ “Брок Сервіс Плюс”, вартість цієї ділянки мала складати 6,48 млн грн.

З огляду на це, слідчі наприкінці 2018 року відкрили кримінальне провадження №12018080000000382 та згодом через суд наклали на вказану ділянку арешт.

З арештом ділянки не погодилися представники ТОВ “Астра Капітал Груп” та звернулися до апеляції для його скасування. У скарзі адвокат Греков Д.В. зазначав, що слідчий суддя не встановив причетність посадових осіб ТОВ “Астра капітал груп” до незрозумілого механізму, та жодній посадовій особі товариства про підозру не повідомлено. Фірма є добросовісним набувачем земельної ділянки і вона не може бути витребувана, якщо не буде доведено причетність набувача до неправомірних дій. В ухвалі не зазначено, які саме сліди або інші відомості кримінального правопорушення може зберігати на собі земельна ділянка, яким чином вона може бути використана, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Втім, суд арешт не скасував. Зазначив, що існували реальні підстави для накладення арешту – для збереження майна за підозрою у проваджені щодо продажу ділянки за заниженою ціною. Доводи щодо добросовісності набуття ділянки не спростовують правильність накладення арешту, адже арешт може бути накладений на майно будь-якою особи з метою збереження речових доказів. Окрім цього, правомірність набуття права власності на вказану земельну ділянку (з урахуванням обставин кримінального провадження), також є предметом перевірки під час досудового розслідування.

ТОВ “Астра Капітал Груп” належить Руслану Божку – депутату Запорізької міської ради від “Опозиційного блоку” та голові бюджетної комісії міськради. Також у “Астрі” працює й дружина Божка – Альона Тертична, проте посада не вказується. Раніше Руслан Божко працював фінансовим директором “Запоріжсталі”.

Варто додати, що активісти заявили про наявність саме в будівлі по вул. Перемоги, 35-а тіньового офісу з якого керують містом. Слідування за будівлею виявило, що туди приїжджають керівники комунальних підприємств міста, голова земельної комісії Запорізької міськради Ігор Чумаченко, вже ексголова ПАТ “Запоріжсталь” (на час розслідування чинний) та досі чинний керівник обласної організації “Опозиційного блоку” Ігор Шурма, керівники низки фірм-підрядників Запорізької міськради та власники фірм, які отримували майно і землю від міськради, безпосередньо Руслан Божко.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023