Суд відмовився продовжити розслідування щодо брехні фірмою про кількість працівників на тендері

23 Грудня 2019

Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 12 грудня через необґрунтованість клопотання не продовжив слідчому ГУНП в Запорізькій області строки досудового розслідування щодо завищення ПП “ТКФ “Міракс” кількості працівників на тендері з вивезення сміття.

Згідно з матеріалами справи, районна адміністрація Запорізької міської ради у Комунарському районі у 2018 році замовила ПП “Торгівельно-комерційна фірма “МіраКС” вивезення та захоронення твердих побутових відходів вартістю 1,45 млн грн.

На тендері фірма вказувала, що має 12 робітників, але, відповідно до інформації від Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, на вказаному підприємстві працює лише 4 особи.

Вказані відомості доводять, що ПП “ТКФ “Міракс” подало завідомо неправдиві відомості про матеріально-технічне забезпечення та наявність кваліфікованих співробітників, що унеможливлює виконання покладених на них обов`язків з вивезення та захоронення сміття на території Комунарського району.

З огляду на це, слідчі у червні 2018 року відкрили кримінальне провадження №12018080000000177.

Надалі у провадженні допитали низку працівників “ТКФ “Міракс” та районної адміністрації, вилучили та оглянули інформації про дзвінки водіїв “ТКФ “Міракс”, вилучили документи щодо діяльності ТОВ “Вельтум-запоріжжя”, ПП “ТКФ “МіраКС” та районної адміністрації Запорізької міської ради у Комунарському районі, також провели фінансову перевірку цих юридичних осіб за допомогою працівників аудитслужби, провели обшуки у ПП “ТКФ “МіраКС”, долучили до матеріалів кримінального провадження розсекречені матеріали негласних (слідчих) розшукових дій та 29 листопада 2019 року призначили судову економічну експертизи.

Після цього слідчі звернулися до суду для продовження строку досудового розслідування на 6 місяців, оскільки він спливає 14 грудня. Поліцейські вказували, що у проваджені залишилося отримати і долучити висновки економічної експертизи, провести почеркознавчі експертизи та “інші слідчі та процесуальні дії пов`язані з проведенням зазначених експертних досліджень”.

Втім суд вказане клопотання не задовольнив. Вказувалося, що зазначена економічна експертиза вже виконана (висновок експерта від 4 грудня), тому в долученні цього висновку відпала потреба. Також слідчий не обґрунтував необхідність призначення у цьому провадженні почеркознавчої експертизи. Відомості щодо призначення інших експертиз у вказаному проваджені відсутні. Крім того, слідчий не конкретизував, які саме слідчі та процесуальні дії він має намір провести, результати яких матимуть значення для судового розгляду. Також, не довів обставин, які перешкоджали здійснити необхідні слідчі та процесуальні дії, особливо враховуючи, що кримінальне провадження триває вже понад рік. Окрім цього, продовження строку розслідування до 6 місяців передбачається внаслідок особливої складності провадження, вказане ж провадження не особливої складності.

ПП “ТКФ “МіраКС” належить Наталії Тарнавській. Фірма загалом виграла лише дві закупівлі, окрім вказаної – ще одну без конкурсу від КП “Запоріжелектротранс” – вартістю 198 тис. грн на обслуговування та ремонт легких автомобілів.

Раніше керівником “ТКФ “МіраКС” був Мирослав Тарнавський, він як ФОП виграв 50 тендерів на 6 млн грн – здебільшого без конкурсу.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023