- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

ДБР підозрює заступника екоінспекції у тиску на підприємства задля проходження дорогих експертиз на фірмі його батька

Опублікував Editor 10.01.2020 @ 15:56 в Новини | No Comments

Мелітопольське територіальне відділення Державного бюро розслідувань підозрює заступника начальника запорізької Держекоінспекції у тиску на підприємства задля проходження необхідних екологічних процедур на підконтрольній йому ТОВ “Науково-технічний центр “Нова хвиля”. Про це йдеться в ухвалі [1] Мелітопольського міськрайонного суду від 26 грудня.

Згідно з матеріалами справи, невказаний заступник начальника Державної екологічної інспекції у Запорізькій області у 2013 році створив ТОВ “Науково-технічний центр “Нова хвиля”, спеціалізацією якого є виготовлення проектів, технічної документації об`єктів підвищеної небезпеки та забруднення. Цю фірму інспектор зареєстрував на свого батька, який раніше тривалий час працював в Інспекції.

Надалі ж цей заступник особисто або через підпорядкованих співробітників здійснював тиск на представників комерційних структур для замовлення експертиз, проектної документації та інших послуг за завищеними цінами саме у ТОВ “Науково-технічний центр “Нова хвиля”.

З урахуванням того, що цей заступник контролює та регулює діяльність ресурсних відділів вбачається пряма корупційна складова у діяльності посадових осіб Інспекції.

Окремо вказувалося, що також зафіксовано чисельні випадки діяльності підприємств без дозволу на викиди забруднювальних речовин (94 суб`єкта). Проте, посадовці Інспекції адміністративні матеріали за вказаними фактами не складали, розрахунки збитків завданих довкіллю не здійснювали. Ці дії мають системний характер і призводять до втрачання бюджетами всіх рівнів коштів за порушення природоохоронного законодавства.

З огляду на це, слідчі Державного бюро розслідувань у липні 2019 року відкрили кримінальне провадження №62019080000000315 та згодом звернулися до суду для тимчасового доступу до інформації про рух грошей ТОВ “Науково-технічний центр “Нова хвиля”. Суд це клопотання задовольнив, обмеживши обсяг витребуваних документів – за 2018-2019 рік та конкретизувавши коло осіб, які можуть отримати такий доступ.

ТОВ “Науково-технічний центр “Нова хвиля” належить Русланові Кизиму (47,5%), Кирилові Скворцову (5%) та Євгенові Чуйку (47,5%).

Одним із заступників [2] начальника Державної екологічної інспекції у Запорізькій області є Кизим Артем Русланович.

Дружина одного з співзасновників ТОВ “НТЦ “Нова хвиля” Євгена Чуйка Ірина Чуйко працює [3] головним державним ревізором-інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Вознесенівського управління у Запоріжжі. Відповідно до її декларації, Євген Чуйко за минулий рік заробив 235 тис грн дивідендів від ТОВ “НТЦ “Нова хвиля” та 48 тис. грн зарплати.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2020/01/10/dbr-pidozriuie-zastupnyka-ekoinspektsii-u-tysku-na-pidpryiemstva-zadlia-prokhodzhennia-dorohykh-ekspertyz-na-firmi-yoho-bat-ka/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/86674493

[2] заступників: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_fa6bb1b8-482d-4290-b779-2e092d76b1b1

[3] працює: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_7ddcb3ac-b4c6-4847-af4f-bea4ecfff4f3

[4] В СБУ замерзають через недофінансування : http://zp.nashigroshi.org/2013/09/18/v-sbu-zamerzayut-cherez-nedofinansuvannya/

[5] Комунальники відремонтують якісь світильники по “набережній” : http://zp.nashigroshi.org/2013/10/04/komunalnyky-vidremontuyut-yakis-svitylnyky-po-naberezhnij/

[6] Викинувши дешевших учасників, Біскупський хоче віддати 3 мільйони на ремонт злітної смуги фірмі пійманій на змові : http://zp.nashigroshi.org/2016/04/11/vykynuvshy-deshevshyh-uchasnykiv-biskupskyj-hoche-viddaty-3-miljony-na-remont-zlitnoji-smuhy-firmi-pijmanij-na-zmovi/

[7] Орєшкін замовив юридичний супровід своєму щойнозвільненому працівнику на 178 тисяч : http://zp.nashigroshi.org/2019/04/15/orieshkin-zamovyv-iurydychnyy-suprovid-svoiemu-shchoynozvil-nenomu-pratsivnyku-na-178-tysiach/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.