Поліція вже шостий рік перевіряє чи отримав провайдер під час впровадження “Безпечного міста” доступ до блокування систем оповіщення АЕС

10 Лютого 2020

Енергодарський відділ поліції підозрює ТОВ “Тенор” у отриманні доступу до систем оповіщення Запорізької АЕС. Про це йдеться в ухвалі Енергодарського міського суду від 21 грудня.

Згідно з матеріалами справи, невстановлений посадовець Запорізької АЕС з 2012 року за допомогою спеціально запрограмованих пристроїв перехоплення отримав доступ до інформації з обмеженим доступом, яка фіксується камерами відеоспостереження розташованими на території Енергодара, та використовує вказану інформацію в особистих інтересах та в інтересах третіх осіб. Ця інформація розповсюджується на сервери ПП “ВВВ Принт Плюс”, ТОВ “Тенор”, ТОВ “ТРК ЕнТС”.

Водночас, на балансі Запорізької атомної електростанції перебувають оптоволоконні мережі системи оповіщення та кабельного телебачення, які мають оборонне призначення та передбачаються для організації оповіщення персоналу ВП “Запорізька АЕС” та населення за сигналами цивільної оборони і систем аварійного реагування.

Вказані оптоволоконні мережі використовувалися для впровадження системи “Безпечне місто” – встановлення камер відеоспостереження для отримання інформації про можливі правопорушення та фіксацію злочинів. Ця програма, за твердженням одної з громадських організацій (і заявника у провадженні), впроваджувалась працівниками інтернет-провайдера ТОВ “Тенор” із залученням працівників ВП “ЗАЕС” без будь-яких дозволів та погоджень.

Працівники ж ТОВ “Тенор” за допомогою спеціальних пристроїв блокують оповіщення персоналу та населення за сигналами цивільної оборони і системами аварійного реагування та перехоплюють з технічних каналів зв`язку оперативну інформацію про можливі правопорушення у місті. Обладнання за допомогою якого вони це роблять знаходяться у приміщенні ТОВ “ТРК ЕнТС”, останнє орендує його у Запорізької АЕС. Але доступ до цих приміщень заблокований для співробітників атомної станції представниками “Тенор” та “ТРК ЕнТС”, що свідчить про вільний доступ до відповідного обладнання для зняття інформації з каналів зв`язку.

З огляду на це, слідчі ще у 2013 році відкрили кримінальне провадження №1201308016001271 та наприкінці 2019 року звернулися до суду для тимчасового доступу до договорів, передавальних актів та платіжних доручень між АЕС та провайдерами за 2018-2019 рр. Суд це клопотання задовольнив.

ТОВ “Тенор” належить Олексію Сороколєтову та через ТОВ “ВВВ – Принт плюс” Сергію Лебедєву. Місцем роботи за сумісництвом на посаді директора у ТОВ “Тенор” також вказував Олександр Докукін – начальник одного з відділів Запорізької АЕС (вочевидь, вже колишній).

У ТОВ “ВВВ – Принт плюс” за сумісництвом на посаді директора працював ще один начальник відділу Запорізької АЕС – Лебедєв Олексій Сергійович.

ТОВ “Телерадіокомпанія Енергодарські телевізійні системи” належить навпіл Сергію Лебедєву та Ірині Чиргун. Керівник – Сергій Жук, який також працює провідним інженером виробничо-технічної служби на Запорізькій АЕС.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Енергодар

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023