Фірма екс-менеджменту КП, яка мала захищати це КП у судах, через суд стягує з цього КП борг за судовий захист

19 Лютого 2020

Господарський суд Запорізької області рішенням від 7 лютого частково задовольнив позов АО “Астрєя” про стягнення боргу за адвокатські послуги з КП “Запоріжремсервіс”.

Згідно з матеріалами справи, КП “Запоріжремсервіс” у липні 2019 року замовило адвокатському об`єднанню “Астрєя” послуги щодо захисту, представництва інтересів та надання інших видів правової допомоги вартістю 99 тис. грн.

Вже у вересні сторони підписали додаткову угоду, якою припинили дію вказаного договору за згодою сторін (причин не вказувалося). Водночас, адвокатське об’єднання за час дії договору надало комунальникам частину послуг (представництво у 23-х судових засіданнях) і сторони підписали декілька актів виконаних робіт – загалом на 23 тис. грн. “Запоріжремсервіс” згодом сплатило “Астреї” 5 тис. грн; решту ж суми фірма так і не отримала.

З огляду на це, АО “Астрєя” звернулося до суду із позовом про стягнення вказаного боргу, та ще 487 грн. пені і 86 грн – у якості 3% річних.

Суд цей позов задовольнив частково, не стягнувши з КП 487 грн пені. Вказувалося, що сторони дійсно підписали акт виконаних робіт на 18 тис. грн, і підписали його без зауважень. Доводи комунальників щодо неотримання рахунку документально не підтверджені; копія виставленого рахунку міститься в матеріалах господарської справи. Доводи комунальників, що акт надання послуг був підписаний помилково, не підтверджені належними та допустимими доказами. Окрім цього, представники “Запоріжремсервіс” доказів сплати заборгованості не надали, позовні вимоги в цій частині не спростували. Стосовно ж стягнення пені, то сторони в договорі не прописали умови щодо розміру пені, і у законі цей розмір теж не визначений.

Варто додати, представники КП “Запоріжремсервіс” у суді вказували, що власниками АО “Астрєя” є Вікторія Кучерява та Тетяна Пасова, які на час укладання угоди працювали у цьому комунальному підприємстві відповідно начальником юридичного відділу та заступником директора з загальних питань. Згідно з посадовими інструкціями, їх обов`язком був захист та представництво інтересів підприємства на підставі довіреностей, за що останніми отримувалася заробітна плата.

Також в ухвалі вказувалося (представниками “Астрєя”), що КП “Запоріжремсервіс” мало у штаті юрисконсультів, в тому числі з правом на зайняття адвокатської діяльністю.

Варто зазначити, Тетяна Пасова та Вікторія Кучерява восени (жовтень та листопад) 2019 року подали декларації перед звільненням.

Водночас, Тетяна Пасова досі вказується керівником первинної профспілкової організації комунального підприємства “Запоріжремсервіс”.

КП “Запоріжремсервіс” у цьому судовому процесі представляв Шкабуро Олександр Віталійович, з яким підприємство уклало договір у жовтні 2019 року. Особа з таким ПІБ – це помічник депутата Запорізької міськради Олександра Воронцова від фракції “Опозиційний блок”.

АО “Астрєя” у суді представляли Тетяна Пасова та Вікторія Кучерява. Водночас, у суді на аргументи про їхню працевлаштованість у КП “Запоріжремсервіс” представники “Астрєя” вказували, що підприємство укладало договір “з АО “Астрєя”, а не з Кучерявою Т.Ф. та Пасовою Т. Ф. особисто”.

Зазначимо, КП ” Запоріжремсервіс” очолює Сергій Ращепкін. Він же підписував угоду з АО “Астрєя”, від якого угоду підписала Вікторія Кучерява – керівниця юридичної служби КП ” Запоріжремсервіс”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

03.02.2023
02.02.2023
01.02.2023
31.01.2023
30.01.2023
29.01.2023
27.01.2023
26.01.2023
25.01.2023
24.01.2023
23.01.2023