- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Фірма екс-менеджменту КП, яка мала захищати це КП у судах, через суд стягує з цього КП борг за судовий захист

Опублікував Editor 19.02.2020 @ 14:28 в Новини | No Comments

Господарський суд Запорізької області рішенням [1] від 7 лютого частково задовольнив позов АО “Астрєя” про стягнення боргу за адвокатські послуги з КП “Запоріжремсервіс”.

Згідно з матеріалами справи, КП “Запоріжремсервіс” у липні 2019 року замовило адвокатському об`єднанню “Астрєя” послуги щодо захисту, представництва інтересів та надання інших видів правової допомоги вартістю 99 тис. грн.

Вже у вересні сторони підписали додаткову угоду, якою припинили дію вказаного договору за згодою сторін (причин не вказувалося). Водночас, адвокатське об’єднання за час дії договору надало комунальникам частину послуг (представництво у 23-х судових засіданнях) і сторони підписали декілька актів виконаних робіт – загалом на 23 тис. грн. “Запоріжремсервіс” згодом сплатило “Астреї” 5 тис. грн; решту ж суми фірма так і не отримала.

З огляду на це, АО “Астрєя” звернулося до суду із позовом про стягнення вказаного боргу, та ще 487 грн. пені і 86 грн – у якості 3% річних.

Суд цей позов задовольнив частково, не стягнувши з КП 487 грн пені. Вказувалося, що сторони дійсно підписали акт виконаних робіт на 18 тис. грн, і підписали його без зауважень. Доводи комунальників щодо неотримання рахунку документально не підтверджені; копія виставленого рахунку міститься в матеріалах господарської справи. Доводи комунальників, що акт надання послуг був підписаний помилково, не підтверджені належними та допустимими доказами. Окрім цього, представники “Запоріжремсервіс” доказів сплати заборгованості не надали, позовні вимоги в цій частині не спростували. Стосовно ж стягнення пені, то сторони в договорі не прописали умови щодо розміру пені, і у законі цей розмір теж не визначений.

Варто додати, представники КП “Запоріжремсервіс” у суді вказували, що власниками АО “Астрєя” є Вікторія Кучерява та Тетяна Пасова, які на час укладання угоди працювали у цьому комунальному підприємстві відповідно начальником юридичного відділу та заступником директора з загальних питань. Згідно з посадовими інструкціями, їх обов`язком був захист та представництво інтересів підприємства на підставі довіреностей, за що останніми отримувалася заробітна плата.

Також в ухвалі вказувалося (представниками “Астрєя”), що КП “Запоріжремсервіс” мало у штаті юрисконсультів, в тому числі з правом на зайняття адвокатської діяльністю.

Варто зазначити, Тетяна Пасова та Вікторія Кучерява восени (жовтень та листопад) 2019 року подали [2] декларації [3] перед звільненням.

Водночас, Тетяна Пасова досі вказується керівником первинної профспілкової організації комунального підприємства “Запоріжремсервіс”.

КП “Запоріжремсервіс” у цьому судовому процесі представляв Шкабуро Олександр Віталійович, з яким підприємство уклало [4] договір у жовтні 2019 року. Особа з таким ПІБ – це помічник [5] депутата [6] Запорізької міськради Олександра Воронцова від фракції “Опозиційний блок”.

АО “Астрєя” у суді представляли Тетяна Пасова та Вікторія Кучерява. Водночас, у суді на аргументи про їхню працевлаштованість у КП “Запоріжремсервіс” представники “Астрєя” вказували, що підприємство укладало договір “з АО “Астрєя”, а не з Кучерявою Т.Ф. та Пасовою Т. Ф. особисто”.

Зазначимо, КП ” Запоріжремсервіс” очолює Сергій Ращепкін. Він же підписував угоду з АО “Астрєя”, від якого угоду підписала Вікторія Кучерява – керівниця юридичної служби КП ” Запоріжремсервіс”.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2020/02/19/firma-eks-menedzhmentu-kp-iaka-mala-zakhyshchaty-tse-kp-u-sudakh-cherez-sud-stiahuie-z-ts-oho-kp-borh-za-sudovyy-zakhyst/

URLs in this post:

[1] рішенням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/87594684

[2] подали: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_ab1bd7d4-228f-4a33-bc32-f5dcc60e9755

[3] декларації: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_dba08bba-2096-44c8-bd51-2ff1b9d7c5d4

[4] уклало: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-10-31-001709-b

[5] помічник: https://zp.gov.ua/uk/persons/item/87

[6] депутата: https://zp.gov.ua/uk/organizations/item/46/postijna-komisiya-miskoi-radi-z-pitan-komunalnoi-vlasnosti-resursiv-privatizacii-arhitekturi-ta-zemelnih-vidnosin-

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.