Суд виправдав екс-патологоанатома у безкоштовних аналізах, бо їх робили не за заявкою приватної клініки, а за направленням її лікарів

06 Квітня 2020

Ленінський районний суд вироком від 23 березня виправдав колишнього завідувача патологоанатомічного відділення №5 Віталія Максименка у проведені безкоштовних аналізів для ТОВ “Лекар”.

Згідно з матеріалами справи, КУ “Запорізьке обласне патологоанатомічне бюро” та ТОВ “Лекар” у 2014 році уклали угоду про надання медичних послуг. За нею комунальні медики зобов’язалися надавати фірмі лабораторні, діагностичні, консультативні послуги за потребою.

Однак згодом силовики почали перевірку вказаного договору і з’ясували, що завідувач патологоанатомічного відділення №5 КУ “ЗОПАБ” Віталій Максименко впродовж 2014 та 2016 рр. навмисно не включив до звітних та фінансових реєстрів 389 досліджень виконаних для фірми. Таким чином, “Лекар” за ці дослідження не платило, а витрати на медикаменти та перев’язувальні матеріали для їх проведення здійснювались за рахунок асигнувань загального фонду місцевого бюджету, чим й було завдано 53 тис. грн збитків.

Після завершення розслідування відповідного кримінального провадження № 42016081060000073 за ч.2, 3 ст. 191 КК України та ч.1 ст. 366 КК України (розтрата грошей через зловживання службовим становищем та службове підроблення), силовики звернулися до суду з відповідним обвинувальним актом стосовно Віталія Максименка.

У суді він свою вину не визнав, вказував, що слідство ототожнило господарські заявки ТОВ “Лекар” (у рамках договору), з направленнями від їхніх лікарів для громадян. Оскільки ж, відповідно до положень статті 49 Конституції України, медична допомога в Україні надається безкоштовно, то медичний заклад, при наявності направлення, не міг відмовити громадянину у проведенні дослідження. Водночас, кількість наданих господарських заявок від ТОВ “Лекар” відповідає кількості проведених платних досліджень.

Зрештою, суд Віталія Максименка виправдав. Вказувалося, що для кваліфікації ст. 191 КК для власника майна має настати реальна майнова шкода та частина майна або коштів має перейти третім особам. Водночас обвинувачення вказує на упущену вигоду, також вилучення майна Бюро не здійснювалося, а медзаклад за рахунок своїх активів робив дослідження для громадян. Оскільки ж у справі йдеться про упущену вигоду та немає передачі майна третім особам, то такий злочин слід було кваліфікувати за ст. 364 КК (зловживання службовим становищем). Стосовно кваліфікації злочину за ст. 366 КК, то він вчиняється з відповідним мотивом і метою, натомість, обвинувачення не навело жодного логічного обґрунтування мотиву та мети вчинення злочину. Вказані облікові та фінансові реєстри не можна вважати офіційними документами, бо вони складені у довільній формі і не мають обов`язкових реквізитів як “назва виду документу” та “дата його складання”. Також типова форма таких документів не затверджена. Окрім цього, дослідження за направленнями лікарів ТОВ “Лекар” здійснювалися не на користь ТОВ “Лекар”, а на користь людей. Так само як і за направленнями лікарів інших медичних установ (державної чи комунальної форми власності). Окрім цього, у договорі прописувалося надання платних послуг за заявкою фірми, а не за направленням лікарів. Стосовно експертиз, то у експертизі силовиків ставилося питання: чи включались до оплати дослідження проведені за направленням лікарів ТОВ “Лекар”. Водночас, слідство не врахувало, що, за договором, оплаті підлягають лише послуги за заявкою ТОВ “Лекар”. Експертиза ж за клопотанням ТОВ “Лекар” проводилася з питанням: чи оплачені дослідження за заявками від фірми. І ця експертиза фінансової заборгованості не підтвердила.

Вказане у справі відділення патологоанатомічного бюро знаходиться у приміщенні дев’ятої лікарні. Тут же знаходиться і медичний центр “Лєкарь”. Термін укладеного договору з фірмою, за словами захисників Максименка, закінчився наприкінці 2016 року. Нині Віталій Максименко на пенсії.

ТОВ “Лекар” раніше належала лише Станіславу Рибальченко. Він у 1996 році був начальником Управління СБУ у Запорізькій області. У 2012 році був довіреною особою Євгена Карташова на виборах у Верховну Раду.

Нині ТОВ “Лекар” разом з Рибальченком співволодіє Владислава Ашкіназі. Керує фірмою Олексій Прохоров.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023