12 Червня 2020
Служба безпеки України у ході контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури попередила укладання екологічного контракту під гарантії Уряду з недобросовісним підрядником. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Оперативники спецслужби встановили, що кошти на реалізацію цільових екологічних проектів Україні виділила одна з європейських країн. Інвестиції були необхідні нашій державі у період дії Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Частина грошей у розмірі 103 мільйонів гривень була перерахована на проект одного з комунальних підприємств Запорізької області. Він передбачав реконструкцію систем теплозабезпечення для зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Під час перевірки співробітники СБУ встановили, що переможцем тендеру стала компанія, яка відповідно до законодавства перебуває під санкціями, зокрема, за співпрацю з так званими “Л/ДНР”. Менеджмент фірми приховав цей факт під час подання конкурсної документації. Встановлено, що власники комерційної структури планували частину грошей, отриманих з бюджету, перерахувати афілійованим структурам у РФ і тимчасово окупованим районам Донбасу. Завдяки втручанню Служби безпеки України перемога в тендері сумнівної структури була скасована, а державі не завдано багатомільйонні збитки.
Від “Наші гроші. Запоріжжя”
Йдеться про тендер концерну “Міські теплові мережі” на реконструкцію системи теплозабезпечення із встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у будівлях житлової та бюджетної сфери Запоріжжя. Відповідний договір вартістю 78,8 млн грн (очікувана вартість закупівлі 103 млн грн) підписали 21 грудня 2019 року. При цьому, лише в березні Державна аудиторська служба України почала моніторинг цієї закупівлі. Вже 10 квітня ДАСУ встановила не дотримання порядку внесення змін до тендерної документації замовником з рекомендацією усунути порушення, а 17 квітня договір підряду розірвали.
Як повідомляли “Наші гроші. Запоріжжя” раніше, роботи (за рахунок коштів, отриманих Україною в рамках Кіотського протоколу) замовили фірмі “Діпі інжинірінг”, яка входить до групи компаній DP. Один з власників “Діпі інжинірінг” на час отримання підряду шукав роботу водія.
Кінцевим власником компаній є донецький бізнесмен Андрій Мединський, бізнес-імперія якого почалася з фірми “Дари природи” (DP). Ще у 2015 році СБУ розслідувало справу про фінансування терористичної організації “Донецька народна республіка” компаніями з групи DP. Зрештою, директора фірм-фігурантів звільнили від кримінальної відповідальності за цією справою, оскільки він визнав повністю вину, не був організатором терористичної діяльності та сприяв її припиненню.
При цьому, зареєстроване за правилами ДНР ООО “Дары природы”, яке по факту також контролюється Мединським і входить до групи DP, продовжило отримувати підряди від структур ДНР. Відповідна інформація вказується безпосередньо у системі закупівель “ДНР”.
Tеги | Запоріжжя