“Моделювання злочину з використанням агента-провокатора”: чиновницю виправдали за начебто отриманий хабар

13 Серпня 2020

Шевченківський районний суд вироком від 10 серпня виправдав головного спеціаліста райадміністрації Запорізької міськради Ольгу Зіненко у отриманні 2 тис. грн хабаря – через провокацію злочину силовиками.

Згідно з матеріалами справи, до головного спеціаліста відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району Ольги Зіненко у 2017 році звернувся підприємець Олександр Сідельников для організації продажу продуктів харчування з автопричепу.

За версією силовиків, Ольга Зіненко надалі запропонувала підприємцю вирішити питання з дозвільними документами в обмін на 3,5 тис. грн хабаря (бо транспорт був з іноземною реєстрацією).

Після отримання 2 тис. грн, Ольгу Зіненко затримали за кримінальним провадженням №12017080020000582 та ст. 368 кримінального кодексу (отримання неправомірної вигоди). А згодом прокуратура скерувала до суду відповідний обвинувальний акт (у липні 2017 року).

Обвинувачена свою вину не визнала, вказала, що питання про розміщення об’єкту торгівлі ухвалює комісія з 11 осіб і ця комісія проголосувала за вказане питання одностайно. Жодного впливу на комісію вона немає і до її обов’язків входить лише перевірка документів. Зазначений підприємець пропонував їй гроші, але вона відмовила, натомість  вказала про можливість зробити внесок у благодійний фонд – на допомогу ветеранам. Згодом вона знайшла купюри під клавіатурою, після чого у її кабінет зайшли поліцейські.

Сам потерпілий вказував, що Ольга Зіненко в нього грошей не просила, проте “в нього склалося враження, що треба сплатити гроші”. Він їй запропонував 3,5 тис. грн, але вона відмовилася. Після цього він звернувся у поліцію з заявою про вимагання. Надалі він передав їй помічену 1 тис. грн, на що вона вказала, що потрібно ще. Під час наступної зустрічі вона взяла ще 1 тис. грн (хоча їй запропонували 2,5 тис. грн, але вона вказала, що це забагато). Після цього її затримали.

Зрештою, суд Ольгу Зіненко виправдав. Вказувалося, що в обов’язки головного спеціаліста не входить підписання договору на торгівлю. Хоч факт передачі грошей Ользі Зіненко і має місце, суду не надали жодного доказу про передачу грошей саме за отримання дозвільних документів. Сама головний спеціаліст сприймала передані гроші як благодійну допомогу, що вона пояснювала підприємцю і що зафіксовано на відеозаписі. Крім того, обшук проводив не слідчий, а оперуповноважені, які здійснювали його не поступово, а одночасно в різних місцях кабінету – через це певні частини слідчої дії не зафіксовані на відеозаписі. До того ж вони діяли поза межами доручення слідчого. Окремо суд вказував, що є очевидні ознаки моделювання злочину з використанням агента-провокатора. Так, немає жодних доказів, що підприємець на той час володів транспортним засобом для торгівлі. Водночас працівники райадміністрації пояснювали Олександру Сідельникову, що розміщення торговельної точки на тій місцевості було економічно невигідним (бо там майже не було людей). Також пропонували йому розмістити палатку – для чого не потрібно було надавати документи на транспорт. Гроші підприємець пропонував з власної ініціативи. Підприємець міг укласти вказаний договір через декілька днів, але з’явився до райадміністрації лише через місяць і весь цей час його телефон був вимкнений. Після внесення плати за торговельне місце він жодної діяльності там не проводив.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023