Апеляція відправила на перегляд реальні вироки інспекторам за мізерний хабар у 2015 році

04 Вересня 2020

Запорізький апеляційний суд ухвалою від 26 серпня відправив справу про хабарництво працівниками Інспекції з благоустрою Запорізької міськради на новий розгляд, оскільки суд першої інстанції не звернув увагу на можливу відсутність повноважень у інспекторів та на версію щодо провокації злочину.

Нагадаємо, спеціалісти-інспектори відділу економіки, фінансів та зв’язків з громадськістю Інспекції з благоустрою Запорізької міськради Андрій Кісіль та Василь Бондарєв у квітні 2015 року склали протокол про адміністративне правопорушення невказаним водієм за викид будівельного сміття у зеленій зоні на вул. Хороводна.

Після цього обидва спеціалісти запропонували підприємцю, який найняв цього водія і був тоді разом з ним, забезпечити безперешкодний вивіз сміття на полігон твердих побутових відходів №1 по вул. Базовій за 400 грн з машини. Він погодився, і декілька разів вивіз таким чином сміття, але після цього звернувся до міліції із заявою про хабарництво з боку держслужбовців. Через декілька  тижнів підприємець у салоні автомобіля інспекторів поклав у папку мічені 3 тис. грн (сума одразу за декілька вивозів сміття). Після цього Бондарєва та Кісіля затримали.

Надалі суд визнав обох винними та призначив Андрію Кісілю 5 років позбавлення волі, а Василю Бондарєву – 6 років. Також у обох конфіскували усе майно та позбавили права обіймати посади з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями у держорганах та місцевому самоврядуванні на 3 роки. Вказувалося, що їхня вина підтверджується показаннями свідків: вказаним водієм, понятими, колегами, диспетчером полігону. Також протоколом обшуку автомобіля, огляду, помітки та вручення коштів, аудіо-, відеоконтролем за вчиненням злочину, висновком експерта щодо наявності на руках Бондарєва спеціальної речовини з мічених коштів, інформацією щодо пропуску автомобілів на полігон.

Доводи ж захисту щодо провокації хабаря з боку підприємця суд відкинув, оскільки ініціатива взяти гроші походила саме від інспекторів, що підтверджується аудіо- та відеоматеріалами. Стосовно твердження про підкидання вказаних грошей у машину, то інспектори не змогли пояснити яке смислове навантаження було у проханні Бондарєва до підприємця: “Та подожди! Поехали отсюда. Тут все нас знают. Скажут барыги”, тощо.

Обвинувачені з вказаним вироком не погодилися та звернулися до апеляції, яка це рішення скасувала і відправила справу на новий розгляд. Вказувалося, що, за версією слідства, обвинувачені отримали гроші за нескаладання надалі протоколів (за порушення стандартів благоустрою) та безперешкодний вивіз будівельних відходів на полігон. Втім, суд першої інстанції залишив поза увагою показання начальника Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради про відсутність повноважень у інспекторів щодо контролю стандартів на полігоні ТЗОВ “Ремондіс Запоріжжя” №1, а також ухвалення рішення про надання громадянам дозвільних документів на вивіз сміття на вказаний полігон. Начальник ТЗОВ “Ремондіс Запоріжжя” №1 також підтвердив, що контроль за ввезенням сміття на полігон здійснює особисто він.

Крім того, суд першої інстанції не перевірив доводи обвинуваченого та захисників про наявність провокації з боку давача хабаря та про фальсифікацію матеріалів провадження. Суд мав перевірити хто саме ініціював зустрічі, хто і що пропонував, чи були факти відмов з боку обвинувачених на одержання неправомірної вигоди, чи мали місце наполегливі нагадування з боку хабародавця, чи був би скоєний злочин без втручання правоохоронних органів.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023