Комунальники та їхній улюблений підрядник дійшли до суду і “мировою” закріпили повернення 7 мільйонів боргу

26 Жовтня 2020

Господарський суд Запорізької області ухвалою від 12 жовтня затвердив мирову угоду між КП “Запоріжремсервіс” та ТОВ “Жилсервісбуд” про виплату комунальниками 7,4 млн грн боргу за обслуговування будинків.

Згідно з матеріалами справи, КП “Запоріжремсервіс” влітку 2019 року замовило ТОВ “Жилсервісбуд” комплексне утримання житлових будинків дільниць №6, №7 та №8 загальною вартістю 15,5 млн грн (детальний перелік будинків можна подивитися у договорах за цими посиланнями: 1,2,3). Згодом сторони також продовжили дію вказаних договорів зі збільшенням ціни до 20% від загальної суми договору – загалом на 3,1 млн грн – бо комунальникам потрібен був час для проведення нових закупівель.

Надалі фірма послуги надала, втім комунальники заплатили за них лише частково. Сума боргу за вказаними договорами на момент звернення до суду склала 7,4 млн грн.

З огляду на цю несплату, ТОВ “Жилсервісбуд” звернулося до суду задля стягнення боргу, а також штрафних санкцій.

У судів комунальники стверджували, що поступово виплачують гроші фірмі за договорами, втім заборгованість населення перед самим КП “Запоріжремсервіс” складає 53,8 млн грн і це призвело до дефіциту обігових грошей підприємства. Окрім цього, на період дії карантину забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги громадянами. Це призводить до скрутного становища КП “Запоріжремсервіс”. З огляду на вказане, комунальники просили суд надати розстрочку з виплати боргу до кінця року, а також не застосовувати до них штрафні санкції, які призведуть до ще скрутнішого становища підприємства.

Втім згодом сторони надали суду мирову угоду про врегулювання вказаного боргу і просили закріпити її, що суд зрештою і зробив.

Варто додати, за цією мировою угодою, комунальники мають сплатити ТОВ “Жилсервісбуд” половину її судових витрат – 56 тис. грн, а другу половину фірмі повернуть з бюджету України. Кінцевий строк виплати 7,4 млн грн боргу сторони встановили червнем 2021 року. Також ТОВ “Жилсервісбуд” відмовилося від стягнення витрат на правову допомогу та окремо – від стягнення штрафних санкцій (72 тис. грн) – але тільки, якщо комунальники виплатять їй увесь борг.

ТОВ “Жилсервісбуд” належить Юрію Андрєєву, Олені Дорофеєвій та Андрію Цокалу, керівник – Ігор Провоторов. Фірма отримала від КП “Запоріжремсервіс” 9 тендерів на 55,9 млн грн; лише дві закупівлі загальною вартістю 6,3 млн грн провели за конкурсною процедурою.

 

Повна тезка Олени Дорофеєвої – це дружина Олега Дорофеєва – свого часу начальника Управління житлово-комунального господарства Запорізької міськради, який у 2015 році балотувався до обласної ради від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

 

Директор фірми – Ігор Провоторов, колишній начальник служби обслуговування житлового фонду КП “Наше місто”, а перед цим – начальник відділу реконструкції ПрАТ “Запоріжвогнетрив” з групи Метінвест Ріната Ахметова.

 

Окрім цього, Ігор Провоторов був керівником благодійного фонду “Феміда”. Нині цим фондом керує Христина Курбацька, яка вказувалася диспетчером у ПАТ “Запоріжвогнетрив”, а її чоловік – співробітником ПАТ “Запоріжсталь”. Обидва підприємства з групи “Метінвест” Ріната Ахметова.

 

У одній з соціальних мереж Христина Курбацька підписана як Христина Провоторова і вказується донькою Ігоря Провоторова.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023