Поліція стверджує про завищення вартості ремонту дитячих майданчиків на 70%

15 Грудня 2020

Співробітники Дніпровського відділення поліції підозрюють заступницю голови місцевої райадміністрації Запоріжжя у затвердженні актів на 760 тис. грн, з яких 535 тис. грн – це завищення цін. Про це йдеться в ухвалі Ленінського районного суду від 8 грудня.

Згідно з матеріалами справи, районна адміністрація Запорізької міської ради у Дніпровському районі на початку 2019 року замовила ТОВ “БК “Райтекс” ремонт і технічне обслуговування обладнання для ігрових майданчиків (фарбування, зварка, заміна болтів, підшипників, завезення піску, щебеню, змазування рухомих елементів та ін.) вартістю 760 тис. грн.

Надалі фірма начебто виконала всі роботи, сторони підписали низку актів виконаних робіт і “БК “Райтекс” отримало гроші.

Для перевірки повноти виконання підряду слідчі в травні цього року відкрили кримінальне провадження №12020080050001561 та згодом стверджували про безпідставне перерахування фірмі 535 тис. грн. Поліцейські вказували, що частина розцінок не відповідала нормам будівництва та правилам складання кошторису (замість одних видів робіт вказували інші), і з врахуванням цих норм та правил, вартість робіт в актах мала складати 225 тис. грн, а не 760 тис. грн. Силовики наводили в ухвалі конкретні маркування невідповідних робіт, але більше деталей про завищення вартості не вказувалося.

З огляду на це, слідчі у грудні повідомили про підозру невказаній заступниці голови місцевої райадміністрації та згодом звернулися до суду для відсторонення її від посади та взяття під варту. Втім суд обидва клопотання не задовольнив, оскільки всі необхідні слідству документи вже вилучені; довіреність на підписання документів підозрюваної анульована; провадження у справі триває півроку, тобто, при бажанні, підозрювана вже могла вплинути на свідків (однак доказів про такі факти силовики не надали). Окрім цього, вона має добру репутацію (грамоти та медалі), щойно перенесла “Ковід-19” з ускладненнями, має постійне місце проживання та сім`ю, раніше неcудима. Натомість суд обрав для підозрюваної особисте зобов’язання.

Варто зазначити, вказаний договір на ремонт та обслуговування майданчиків з боку райадміністрації підписувала заступниця голови цієї установи Оксана Колодій. Її чоловік працює начальником юридичного відділу в КП “ЕЛУАШ”, також володіє адвокатським бюро “Колодій юрбізнесконсалтинг”. Декларував дохід від ТОВ “Компанія Гамаюн” та ТОВ “Кіндербум”, які, зокрема, займаються встановленням дитячих майданчиків (переважно не в Запоріжжі).

ТОВ “БК “Райтекс” належить Катерині Калашниковій, фірма входить до орбіти “Мотор Січ”. На одному з тендерів фірма надавала аналогічний договір з ТОВ “Стройексперт-2000” – конкурентом “БК “Райтекс” на вказаному тендері з ремонту і технічного обслуговування дитячих майданчиків. Саме “Стройексперт-2000” є частим конкурентом фірм з орбіти “Мотор січ” та не подавало кваліфікаційні документи, коли з ними зустрічалося на закупівлях.

ТОВ “БК “Райтекс” також отримувало від вказаної адміністрації ще два тендери – загалом на 268 тис. грн. На обох закупівлях фірма не мала конкурентів. Роботи стосувалися встановлення лав та урн, фарбування грат і огорож, промивки пам’ятника.

Інформації про кримінальне провадження стосовно керівництва ТОВ “БК “Райтекс” у судовому реєстрі знайти не вдалося.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

10.12.2023
08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023