НОВИНИ

02.02.2021
01.02.2021
29.01.2021
28.01.2021
27.01.2021
26.01.2021
25.01.2021
22.01.2021
21.01.2021
20.01.2021
19.01.2021
18.01.2021
Всі новини »

ТЕГИ

Військові тиловики скористались чужою скаргою в АМКУ і віддали своєму фавориту 4 мільйони без конкурсу

15 Грудня 2020

Квартирно-експлуатаційний відділ Запоріжжя через недоліки у документах відхилив усіх учасників тендеру з ремонту комплексної будівлі (військове містечко №89) військово-морської бази “Схід” ВМС України очікуваною вартістю 21,4 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“.

Так, переможець мав провести мурування стін з цегли, підсилити їх металевим каркасом, на підлогах влаштувати підстильний шар бетону, провести звуко- та теплоізоляцію, встелити її плиткою, пошпаклювати та опорядити декоративним розчином стіни, улаштувати підвісні стелі, утеплити та опорядити фасад, зовніші укоси , цоколь та фундамент, замінити вікна та двері, відремонтувати старі ґанки і облаштувати нові, відремонтувати сходи та козирки, підвал, сцену, покрівлю та примикання, водопровід, опалення, каналізацію, вентиляцію, електроосвітлення, систему радіофікації та телефонізації, пожежної сигналізації, блискавкозахисту.

Учасниками тендеру були: приватне виробниче підприємство “ДВН”, ТОВ “Промбудвентиляція”, ФОП Кирик Юрій Олегович та ТОВ “Агросталь буд”. Тендерний комітет хотів укласти договір з найдорожчим учасником – ТОВ “Агросталь буд”, бо усі інші фірми мали проблеми з документами. Однак свої претензії до тендеру висунули Держаудитслужба та АМКУ.

Держаудитслужба мала зауваження до самих вимог закупівлі, але тендерний комітет згодом відзвітував про усунення цих недоліків.

До АМКУ ж звернулося  зі скаргою ТОВ “Промбудвентиляція”. Окрім претензії до документів переможця, фірма також заявила незгоду щодо відхилення своєї пропозиції , однак АМКУ підтвердив низку недоліків у документах “Промбудвентиляція”. Щодо документів “Агросталь буд”, то на банківській гарантії фірми не було печатки та підпису директора фірми, також у пропозиції відсутня довідка з реквізитами гарантії, умовами та датою її видачі, найменуванням принципала, його ідентифікаційним кодом. Тож АМКУ вказав про необхідність відхилення пропозиції “Агросталь буд”, що тендерний комітет 14 грудня і зробив.

Поки ж вказана закупівля оскаржувалася в АМКУ, Квартирно-експлуатаційний відділ Запоріжжя вирішив укласти з ТОВ “Агросталь буд” угоду на ремонт вказаної будівлі  без конкурсу і на меншу суму – 4,3 млн грн. Переговорну процедуру замовник обґрунтував ч. 2 п. 3 абз. 4 ст. 40 Закону “Про публічні закупівлі”: скорочену закупівлю проводять за нагальною потребою, “якщо тендер оскаржено в частині прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника після оцінки тендерних пропозицій учасників“. Тут варто вказати, що рішення АМКУ винесло 8 грудня, а замовник уклав угоду 7 грудня. Сума нової закупівлі склала 4,3 млн грн, оскільки за вказаною нормою закону замовник може укладати угоду на суму не більше 20 % від очікуваної вартості оскаржуваного тендеру.

Зазначений тендер Квартирно-експлуатаційний відділ Запоріжжя раніше вже намагався провести, але тоді на закупівлю подалося лише ТОВ “Промбудвентиляція”.

Закупівлю з такою ж очікуваною вартістю проводило влітку й Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління, однак учасники мали проблеми з документами (ТОВ “Партнер-груп лтд” та ТОВ “Акваенерго-буд”). Не змогло це управління провести і повторний тендер, бо вже на етапі розкриття пропозиції ТОВ “Новий будівельний стандарт” голова тендерного комітету Опря А. повідомив: “що більше не існує потреби виконання робіт по об’єкту”. Водночас ця фірма запропонувала найнижчу на всіх закупівлях ціну – 16,3 млн грн (для прикладу “Агросталь буд” на свіжому тендері запропонувало 21 млн грн).

Паралельно ж цим тендером Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління проводило ще один, з іншою очікуваною вартістю та назвою: “капітальний ремонт будівлі № літера А (комплексна будівля) ВМБ “Схід”. Переможцем влітку цього року визначили ТОВ “Спільне підприємство “Зодчий” з ціною 21 млн грн. Загалом фірма отримала від цього управління 8 підрядів на 49,8 млн грн. Наприкінці листопада замовником стало Міністерство оборони України як правонаступник Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління, оскільки останнє припинило свою діяльність.

ТОВ “Агросталь буд” належить Максимові Кирієнку та Олександрові Грібінюкову. До цього фірма виграла у системі “Прозоро” три закупівлі – загалом на 291 тис. грн – усі без конкурсу. На одній з закупівель фірма надавала аналогічну угоду з ТОВ “Руф білдінг” та ще на одному тенедері – договір на поставку їй будматеріалів. Останнє належить Дмитрові Нудьку, який свого часу був офіцером групи матеріально-технічного забезпечення Запорізького зонального відділу Військової служби правопорядку. “Руф білдінг” отримало від Квартирно-експлуатаційного відділу Запоріжжя шість підрядів на 21,4 млн грн.

ТОВ “Промбудвентиляція” належить Валерієві Барилу, який також володіє ТОВ “Лаціс” та ТОВ “Профінновація”. “Лаціс” отримало від Квартирно-експлуатаційний відділу Запоріжжя 50 підрядів, від Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління – 6 підрядів і від Квартирно-експлуатаційного відділу Дніпра – ще 6 підрядів – сума усіх вказаних підрядів – 6,88 млн грн (усі без конкурсу). “Профінновація” отримало Квартирно-експлуатаційний відділу Запоріжжя 64 підряди та від Квартирно-експлуатаційного відділу Дніпра 4 підряди – загалом на 4,3 млн грн (усі без конкурсу). ФОП Барило Валерій Валентинович отримав від Квартирно-експлуатаційний відділу Запоріжжя 17 підрядів – на 1,6 млн грн (усі без конкурсу). ТОВ “Промбудвентиляція” отримала від Квартирно-експлуатаційний відділу Запоріжжя 7 підрядів на 816 тис. грн (усі без конкурсу).

Працівники ДБР підозрювали службовців Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління у прописуванні умов тендерів, зокрема, під ТОВ “Лаціс”. Остання ухвала по цій справі датується березнем 2020 року, коли слідчі отримували доступ на вилучення документів.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ

НАШІ ГРОШІ

20.05.2024
17.05.2024
16.05.2024
15.05.2024
14.05.2024
13.05.2024
12.05.2024
10.05.2024
09.05.2024
08.05.2024