СБУ підозрює “Радіоприлад” у намаганні поставити до Алжира вживані радіостанції як нові

22 Грудня 2020

Працівники Управління СБУ в Запорізькій області розслідують справу про можливу змову службовців “Радіоприладу” з приватними структурами для поставки вживаних радіостанції під виглядом нових за кордон. Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду від 18 грудня.

Згідно з матеріалами справи, ТОВ зовнішньоторговельна фірма запорізького підприємства “Радіоприлад”  взяло на себе зобов’язання з поставки низки радіостанцій, щоглових веж та інших комплектуючих до Республіки Болгарія, звідки їх мали б реекспортувати до Республіки Алжир. Вартість вказаного договору склала 972 тис дол. США (з розрахунку середнього курсу долара у 2019 році – це склало 25 млн грн).

Надалі вже державне підприємство “Радіоприлад” провело 12 тендерів на придбання вказаних радіостанцій та комплектуючих (вказані тендери у системі “Прозоро” знайти не вдалося). Переможцем на всіх цих закупівлях у результаті узгоджених дій стало ТОВ “ОЗ”.

Для виконання своєї частини злочинного плану ТОВ “ОЗ” нібито за документами поставило на адресу державного “Радіоприладу” нові радіостанції. Водночас службовці “Радіоприаладу” використали свої стійкі зв’язки у сфері радіоринку і придбали ці радіостанції раніше – без проведення тендерів, належного документального оформлення, без визначення маркування та виробника – у невказаних фізичних та юридичних осіб. Надалі ж за допомогою потужностей заводу відремонтували ці радіостанції і потім видали їх як нові. Цим самим вони незаконно обернули гроші на свою користь.

До всього у справі вказувалося, що вказані радіостанції хотіли продати без дозвільних документів Державної служби експортного контролю України.

З огляду на це працівники СБУ наприкінці 2019 року відкрили кримінальне провадження  №22019080000000068 та почали слідство. У квітні цього року вони провели обшуки за місцем проживання невказаної особи та наклали через суд арешт на низку радіостанцій, конденсаторів, реле, резисторів, силових трансформаторів та інших речей.

У грудні ж ця особа звернулася до суду для скасування вказаного арешту. У клопотанні зазначалося, що ця особа немає статусу підозрюваного, її допитали як свідка, потерпілого у справі також немає. Окрім цього, будь-які матеріальні збитки завдані цією особою по справі не встановлені (а вартість арештованого майна має бути співмірною збиткам), саме арештоване майно не є об`єктом кримінально-правових дій.

Суд погодився з доводами заявника і задовольнив його клопотання.

Київське ТОВ “ОЗ” належить Юрієві Вінничуку.

ЗДП “Радіоприлад” керує Сергій Панфілов, підприємство входить до складу державного концерну “Укроборонпром”. Спеціалізується на виробництві та розробці засобів радіозв’язку. Водночас у ЗМІ час від яасу публікуються новини про заборгованість з виплати зарплат працівникам підприємства та продаж виробничих майданчиків – для цього підприємство увійшло в процедуру санації (планується продати 128 тис. кв.м.).

Зовнішньоторговельною фірмою “Радіоприладу” керує  Олександр Чередніченко. І Панфілов і Чередніченко займають свої посади вже тривалий час, одна зі згадок про їхнє керівництво публікувалася у 2010 році.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023