24 Грудня 2020
Районна адміністрація Запорізької міської ради у Шевченківському районі 22 грудня уклала з ТОВ “Співдружність авіа буд” угоду на реконструкцію парку ім. Т.Г. Шевченка вартістю 18,9 млн грн. Про це повідомляється в системі електронних закупівель “Прозоро“.
Так, переможець має до кінця 2021 року збудувати роллердром (скейт-парк), улаштувати МАФ та дитячий майданчик, провести зовнішні мережі електроосвітлення, виконати роботи з озеленення (посів газону, висадження дерев та кущів), облаштувати автоматичний полив, обрізати та видалити дерева.
Конкурентами переможцями на тендері були ТОВ “Будівельна компанія Інвестбудконстракт” та ТОВ “Вейсбуд” з дорожчими на 410 тис. грн та 306 тис. грн пропозиціями відповідно. Водночас серед документів “БК Інвестбудконстракт” не вдалося знайти інформації про конкретний перелік матеріально-технічної бази та працівників, а також аналогічних договорів.
Нагадаємо, вказаний тендер вже проводили раніше. Тоді єдиними конкурентами були ТОВ “Співдружність авіа буд” та ТОВ “Вейсбуд”, однак обидва мали помилки в документах. Єдина претензія тендерного комітету до “Вейсбуд” була у відсутності інформації про систему оподаткування фірми, але цю підставу для відхилення фірма згодом оскаржила в АМКУ. Втім потім до АМКУ звернулося “Співдружність авіа буд”. Цей учасник знайшов у документах свого конкурента 14 недоліків, з яких антимонопольники підтвердила два. Тому тендер довелося скасувати.
Варто зазначити, очікувана ціна минулого тендеру була меншою на 3 млн грн – і складала 16,3 млн грн. Втім значних змін у переліку робіт при порівнянні обох тендерів знайти не вдалося.
ТОВ “Співдружність авіа буд” належить Андрієві Харченку та Володимирові Храпачу. Фірма входить до орбіти “Мотор Січ”, оскільки вказувалася у декларації президента ПАТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва і раніше співвласником фірми володіла його дружина. Окрім цього, ТОВ “Співдружність авіа буд” досвідом роботи вказувало підряди для АТ “Мотор Січ”.
Вказаний парк ім. Тараса Шевченка до кінця 2019 року знаходився на балансі “Мотор Січ”, проте згодом підприємство передало його на баланс місту.
ТОВ “БК Інвестбудконстракт” належить Максимові Булаві. Загалом фірма виграла три закупівлі на 234 тис. грн – усі від Районної адміністрація Запорізької міської ради у Шевченківському районі (дві без конкурсу). Максим Булава також вказується керівником ТОВ “1000 послуг Запоріжжя” (також фірма має спільний офіційний телефон з “БК Інвестбудконстракт” – 099-552-08-67). Раніше власником та керівником “1000 послуг Запоріжжя” був Сергій Когут, який разом з Арамом Калояном співволодіє ТОВ “Авікон груп”. Водночас Арам Калоян разом з Олександром Попутько співволодіє ТОВ “Керуюча компанія “Мрія”. Попутько – це колишній помічник депутата Запорізької міської ради від “Нової Політики” Сергія Поливяного. Останній, водночас, вказувався керівником складального цеху “Мотор Січі”.
Деякі ж депутати Запорізької міськради відносили “Мрію” та “Авікон” до сфери впливу іншого депутата від “Нової політики” – Олексія Басова, який працює начальником відділу технічної документації “Мотор Січі”. На нещодавніх місцевих виборах Олексій Басов знову став депутатом міськради від “Нової політики” – партії “Мотор Січ” (підприємство розташовується у Шевченківському районі Запоріжжя).
Нагадаємо, з 2015 року посаду заступника міського голови з питань ЖКГ займав Олексій Бородай – креатура групи “Мотор січ”. На початку 2020 року його замінив Віктор Гординський – виходець з “Мотор Січ” (працював начальником автоколони на цьому підприємстві). Варто вказати, що заступнику міського голови на цьому напрямку підпорядковується Депаратмент ЖКГ.
ТОВ “1000 послуг Запоріжжя” загалом отримало чотири підряди на 3,5 млн грн – усі від вказаного Департаменту ЖКГ і всі без конкурсу. Окрім цього, власник ТОВ “БК Інвестбудконстракт” Максим Булава також вказувався керівником ТОВ “Грандор трейд юа”. Власниця ж “1000 послуг Запоріжжя” Людмила Кравченко та колишній власник ТОВ “Грандор трейд юа”- Павло Кравченко – були прописані за однієї адресою. “Грандор трейд юа” отримало 13 підрядів від Районної адміністрації Запорізької міської ради у Шевченківському районі – на 21,5 млн грн, та два підряди від Департаменту з Управління ЖКГ Запорізької міськради – на 1,3 млн грн.
Київське ТОВ “Вейсбуд” належить дніпрянину Станіславу Соколянському. Останній наприкінці 2019 року шукав роботу керівника проектів, головного інженера чи виконавчого директора. Це перша участь ТОВ “Вейсбуд” у системі закупівель “Прозоро”, яке зареєстроване у 2018 році. Водночас на вказаному тендері з реконструкції парку ім. Тараса Шевченка “Вейсбуд” зазначило, що буде орендувати техніку у ТОВ “Армасс”, а приміщення – у ТОВ “Буд енерго комфорт”. Техніку та приміщення у цих же фірм на іншому тендері вказувало й ТОВ “БК Інвестбудконстракт” – конкурент ТОВ “Вейсбуд” на закупівлі з зазначеної реконструкції парку. Водночас і “Вейсбуд” та “БК Інвестбудконстракт” орендували один і той же самоскид, а приміщення хоч і мало різні розміри, але знаходилося за спільною адресою – вул. Південне шосе, 32.
Tеги | Запоріжжя