Суд виправдав колишнього головного інженера АЕС у справі про ремонт “атомниками” генератора замість підрядника

11 Січня 2021

Енергодарський міський суд вироком від 17 грудня виправдав двох керівників АЕС та звільнив від відповідальності директора ТОВ “Мотортєх” у справі про нібито фіктивний ремонт дизель-генератора підрядником.

Згідно з матеріалами справи, відокремлений підрозділ Запорізька АЕС у 2015 році замовив ТОВ “Мотортєх” роботи з розбирання, дефектації та виміру деталей дизель-генератора вартістю 349 тис. грн.

Після виконання робіт сторони підписали акти виконаних робіт, і фірма отримала усі гроші.

Втім згодом слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження №12015080160000982 і почали перевірку вказаного підряду. Силовики стверджували, що всі роботи замість фірми виконали працівники АЕС. Саме ж “Мотортєх” не мало необхідної матеріально-технічної бази, досвіду виконання таких робіт, відповідної технічної та конструкторської документації. Окрім цього, “Мотортєх” вказало, зокрема, про наявність трудових відносин з 8 працівниками (головним конструктором та слюсарями), однак, на дату подання відповідної довідки, ці особи не були робітниками фірми.

Після закінчення вказаного розслідування, прокуратура звернулася до суду з обвинувальним актом стосовно директора ТОВ “Мотортєх” Сергія Ісаєнкова, головного інженера (першого заступника генерального директора) АЕС Федора Красногорова, а також начальника енергоремонтного підрозділу Миколи Бабенка. Останній нібито виконував вказівку генерального інженера щодо розборки дизель-генератора.

Зрештою суд визнав невинуватим обох “атомників”, а директора ТОВ “Мотортєх” звільнив від відповідальності за підробку документів щодо працевлаштування робітників – через закінчення строків давності. Так, свідки по справі (працівники АЕС) вказували, що не мали досвіду роботи з вказаним дизель-генератором, тому увесь час спостерігали за діями ТОВ “Мотортєх”, щоб у майбутньому самим проводити такі ремонти. Працівники атомної станції лише виконали великовузлову розборку дизеля та зняли навісне обладнання. АЕС також забезпечувало працівників ТОВ “Мотортєх” стелажами, інструментом, матеріалами, та виконувало вантажопідйомні роботи з використання крану в машинному залі, оскільки лише працівники станції мали дозвіл на ці роботи. Всі інші роботи, а саме: детальне розбирання дизеля, дефектацію, промивку та вимір деталей – виконувало ТОВ “Мотортєх”. Виконання робіт саме “Мотортєх” підтверджується й документально: звітами про використання грошей, бухгалтерськими довідками щодо витрат на відрядження, формами №5 (час знаходження працівників на території АЕС) та висновком економічної експертизи (аналіз фінансових документів). Водночас жоден із допитаних в судовому засіданні свідків, або будь-який інший доказ не спростував факту участі працівників ТОВ “Мотортєх” у виконанні ремонту дизель-генератора. Низка працівників “Мотортєх” на момент подання довідки фірмою дійсно не були працевлаштовані, втім вже через тиждень їх належно оформили і вони виконували зазначений підряд.

У справі також вказувалося, що головний інженер АЕС Федір Красногоров звільнився з роботи у червні 2016 року за власним бажання (через вихід на пенсію).

Начальника енергоремонтного підрозділу Микола Бабенко у 2020 року подав декларацію з місцем роботи – начальник цеху Запорізької АЕС.

ТОВ “Мотортєх” загалом отримало 36 підрядів на 19,7 млн грн – переважно від структур “Енергоатом”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Енергодар

НАШІ ГРОШІ

25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023