Кінологу дають 5 років тюрми за хабар – при затриманні він викинув ключі від авто з грошима в море

12 Січня 2021

Бердянський міськрайонний суд вироком від 29 грудня призначив колишньому кінологу Віталієві Педану 5 років позбавлення волі за вимагання 7 тис. грн в обмін на відсутність покарання за незаконну зброю.

Згідно з матеріалами справи, невказаний нацгвардієць патрульного батальйону військової частини №3033 на початку 2017 року зупинив у полі біля села Дмитрівка Бердянського району автомобіль ВАЗ і під час огляду виявив у водія незареєстровану мисливську рушницю. Надалі цей нацгвардієць подзвонив знайомому поліцейському-кінологу (бердянського відділу поліції) Віталієві Педану – для оформлення цього злочину.

Вказаний кінолог загалом нарахував для водія три порушення – незаконне зберігання зброї, полювання на зайця (нічне браконьєрство) та їзда по засіяному озимими полю. Надалі цей поліцейський запросив у водія 12 тис. грн хабара за уникнення відповідальності за вказані злочини (затримання та доставка до відділу поліції). Водій на цю вимогу погодився, і, вочевидь, потім звернувся до силовиків із заявою про вимагання хабара. Бо через декілька тижнів під час отримання кінологом в автівці частини обумовлених грошей – 7 тис. грн – його затримало СБУ та слідчі з особливо важливих справ обласної прокуратури.

Оскільки ж під час обшуку у поліцейського в кишені знайшли також 8 патронів калібру 9мм, то до суду обвинувальний акт стосовно Віталія Педана надійшов за двома статтями кримінального кодексу – 368 (отримання неправомірної вигоди) та 263 (незаконне поводження зі зброєю).

В, свою чергу, водій стверджував, що поїхав через поле, бо в нього закінчувався бензин і він хотів скоротити шлях. Його син висунув з вікна рушницю, бо хотів захиститися від вовків. Невдовзі поряд пролунали два постріли і вони побачили позаду себе автомобіль з синім маячком. Водій цього автомобіля уклав їх обличчям у сніг і забрав рушницю.

Сам нацгвардієць вказував, що у той день їхав в Ботиєво, щоб в неділю піти на полювання з другом. Але дорогою в нього закипіла машина, він зупинився і відкрив капот. Через хвилин 15 він побачив як по полю почав їздити зигзагами автомобіль, який то вмикав, то вимикав фари. Тоді нацгвардієць поставив на дах автомобіля “шашку” як у таксі і став їхати напереріз вказаному автомобілю. Коли ті зупинилися, нацгвардієць дістав рушницю, зробив декілька пострілів і з машини вийшли два хлопця і чоловік. Водій пояснив, що стріляє зайця. Потім нацгвардієць подзвонив своєму знайомому кінологу, щоб той склав протокол.

Зрештою суд призначив обвинуваченому 5 років позбавлення волі, 2 роки посадових обмежень, конфіскував усе майно та позбавив звання старшого сержанта. За знайдені патрони він отримав 3 роки позбавлення волі, але їх поглинуло більш суворе покарання за хабар.

Суд при призначені покарання послуговувався результатами аудіо- та відеоспостереження, показами свідків та низкою процесуальних документів з оформлення злочину.

Також суд спростував низку аргументів адвокатів обвинуваченого: стосовно відсутності повноважень у кінолога (суд сказав, що той все одно був поліцейським, а тому і службовою особою), відсутності відбитків на грошах (отримання хабара підтверджується показаннями давача хабара, аудіо- та відеоконтролем злочину, візуальним спостереженням), огляду автомобіля без ухвали суду (письмовий дозвіл на огляд дав власник машини), відсутність ухвали про арешт грошей (слідчий своєю постановою визначив їх доказами), відсутність адвоката під час затримання обвинуваченого та огляду автомобіля (проводилися невідкладні слідчі дії і будь-яке зволікання вплинуло би на їхні результати; обов’язкова участь захисника передбачена у особливо тяжких злочинах; обвинуваченому забезпечили адвоката до першого допиту).

Окремо сторона захисту вказувала, що під час затримання обвинуваченого автомобіль не опечатали і він тривалий час знаходився без охорони. Але суд вказував, що обвинувачений викинув ключі у море, тому слідчі чекали приїзду власника автомобіля з запасними ключами. Увесь цей час автівка була замкнута і біля неї було багато людей, зокрема, і з боку підтримки обвинуваченого, також усі дії фіксувалися на відеокамеру.

У справі вказувалося, що вказаний кінолог нині працює сторожем у СПК “Агрофірма Колос”. Також у реєстрі є декларація “після звільнення” Віталія Педана від квітня 2017 року.

 

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023