- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Завдяки зміні законодавства суд закрив кримінальне провадження у справі конвертцентру, організованого екс-податківцями

Опублікував Editor 03.12.2019 @ 12:35 в Новини | No Comments

Жовтневий районний суд ухвалою [1] від 27 листопада закрив провадження у частині фіктивного підприємництва низкою колишніх силовиків – через вилучення Верховною Радою України з кодексів відповідної статті.

Згідно з матеріалами справи, Віталій Каратєєв (колишній працівник силових органів “з великим досвідом у сфері боротьби з економічними злочинами”), Інна Ісаєва (мала досвід роботи у сфері підприємницької діяльності) та Євген Васько (працював у податковій) змовилися з двома амністованими особами для провадження фіктивного підприємництва та подачі підроблених документів у державні органи. Потім через збільшення документів, які необхідно було підроблювати, до них приєдналася ще одна невказана особа – яка на той час працювала у податковій.

Так, вказана злочинна група у 2004 році придбала ТОВ “Траверс 2004”, а у 2009 році створила ТОВ “Елерон 88”. Надалі гроші фірм перераховували на підконтрольні ФОП, а потім знімали кошти у касі банку, таким чином переводячи у готівку. Робили вони це за підробленими документами, відповідно до яких, нібито проводили господарську діяльність. Ці документи вони потім надавали контрольним органам.

Насправді ж підконтрольні їм підприємства не мали прибуткових документів, працівників, складів та сховищ для зберігання обладнання, товарів. Також у них були завеликі обороти грошових коштів як для новостворених підприємств; існувала розбіжність юридичних адрес з фактичним місцезнаходженням підприємств; грошовий оборот не відповідав розмірами сплачених податків.

Окрім цього, злочинна група переводила гроші в готівку залишаючи від 3 до 7 % собі за надані “послуги”. Для ускладнення перевірки з боку силовиків вони визначили основною метою діяльності підконтрольних їм підприємств – реалізація товарів та надання послуг. Для часткового відведення підозр, учасники групи зводили незаконні дії на ФОПи, бо знали, що ФОП не є суб’єктом кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Таким чином впродовж 2004-2010 рр. вказана група завдала державі збитків на 12,1 млн грн.

З огляду на це, силовики у 2013 році відкрили кримінальне провадження №12013080000000084 за ст. 205, ст. 366, ст. 358 кримінального кодексу (фіктивне підприємництво, службове підроблення, підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут чи використання) та згодом прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом.

Вже у суді захисники клопотали про закриття провадження у частині фіктивного підприємництва, оскільки Верховна Рада України у вересні 2019 року декриміналізувала цей злочин (виключила із кодексів цю статтю: Закон “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес”).

Суд це клопотання задовольнив.

Варто додати, податківець, який входив в цю злочинну групу, за допомогою свого службового становища відстежував проведення планових та позапланових перевірок на підконтрольних групі підприємствах. Також складав необхідні для прикриття незаконної діяльності документи.

ТОВ “Траверс 2004” з 2014 року припинене, власником вказується Віталій Каратєєв.

ТОВ “Елерон 88” належить Євгену Ваську та Віталію Каратєєву.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2019/12/03/zavdiaky-zmini-zakonodavstva-sud-zakryv-kryminal-ne-provadzhennia-u-spravi-konverttsentru-orhanizovanoho-eks-podatkivtsiamy/

URLs in this post:

[1] ухвалою: http://reyestr.court.gov.ua/Review/85920743

[2] Комунальники вже втретє змушені стягувати борг за тепло з фірми Іванова в суді : http://zp.nashigroshi.org/2015/09/04/komunalnyky-vzhe-vtretje-zmusheni-styahuvaty-borh-za-teplo-z-firmy-ivanova-v-sudi/

[3] Друзі розіграли третину мільйона на обслуговування спортмайданчиків : http://zp.nashigroshi.org/2018/07/02/druzi-rozihraly-tretynu-miljona-na-obsluhovuvannya-sportmajdanchykiv/

[4] Буряк похвалився роботою комунальників, хоча її мала виконувати приватна фірма : http://zp.nashigroshi.org/2018/07/19/buryak-pohvalyvsya-robotoyu-komunalnykiv-hocha-jiji-maly-vykonuvaty-pryvatna-firma/

[5] Поліція вбачає кримінал у прописаних 50% штрафах в договорах, за якими банкрутують облавтодор : http://zp.nashigroshi.org/2018/08/09/politsiya-vbachaje-kryminal-u-propysanyh-50-shtrafah-v-dohovorah-za-yakymy-bankrutuyut-oblavtodor/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.