- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Суд закрив провадження і по другому СБУшнику, який нібито вимагав хабар від ЗТМК за токсичні відходи

Опублікував Editor 28.10.2020 @ 15:36 в Новини | No Comments

Жовтневий районний суд ухвалою [1] від 21 жовтня за строками давності звільнив від відповідальності оперуповноваженого СБУ Ігоря Скрипникова у справі про хабар і відсутність слідства за токсичні відходи на ЗТМК.

Згідно з матеріалами справи, старший оперуповноважений 2 сектору відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Управління Служби безпеки України в Запорізькій області Ігор Скрипников у 2014-2015 рр. ініціював перевірку [2] ТОВ “ЗТМК” через накопичення у технологічно непридатних залізничних цистернах 120 тонн відходів, які є високонебезпечними речовинами.

Надалі він пообіцяв представнику ТОВ “ЗТМК” запобігти шкідливим наслідкам перевірки та вплинути на слідчого поліції для закриття кримінального провадження №42014080390000015 за ч. 2 ст. 367 та ч. 2 ст. 267 Кримінального кодексу України (службова недбалість та порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами) в обмін на 50 тис. грн хабара, який слід було перерахувати на рахунок Запорізького обласного благодійного фонду підтримки правоохоронної діяльності.

Для підтвердження своїх намірів, оперуповноважений Ігор Скрипников від імені виконавчого директора вказаного фонду відправив представнику “ЗТМК” у соцмережі листа з проханням надати допомогу з відповідними реквізитами.

Представник надалі перерахував через ТОВ “Титан-України” на рахунок вказаного фонду частину хабара – 25 тис. грн. Через декілька тижнів представник отримав фото постанови про закриття кримінального провадження №42014080390000015.

Надалі ж оперуповноваженого затримали у відповідному кримінальному провадженні №42015160690000041 (початково за ст. 368 КК – отримання неправомірної вигоди, згодом перекваліфікували на т. 369-2 КК – зловживання впливом). Після закінчення розслідування, обвинувальний акт стосовно Ігоря Скрипникова скерували до суду.

Суд першої інстанції силовика виправдав [3], бо, зокрема, надані прокурором аудіозаписи розмов, не стосувалися отримання хабаря. Щодо відеозаписів, то прокурор не ухвалював рішення про залучення представника ТОВ “ЗТМК” до конфіденційного співробітництва або до проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Протокол про результати зняття інформації з “Viber” не склали та не надали суду. З приводу отримання представником “ЗТМК” фотокопії листа-звернення благодійного фонду, прокурор взагалі не надав суду жодного доказу на підтвердження цих фактів.

Апеляція ж повернула [4] цю справу на новий розгляд. Суд, зокрема, зазначав, що з записів розмов вбачається обізнаність обвинуваченого з протиправним характером його дій і обіцянок. Також законодавством не передбачено винесення окремої постанови про залучення до конфіденційного співробітництва.

Вже під час нового розгляду суд звільнив [1] обвинуваченого від відповідальності та закрив кримінальне провадження, бо у справі пройшли строки притягнення до відповідальності (з дня вчинення правопорушення пройшло 5 років, а сам злочин відноситься до нетяжких). Прокурор проти звільнення обвинуваченого від відповідальності не заперечував.

Варто додати, початково у вказаній справі обвинуваченим також виступав начальник 2 сектору відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Управління СБ України в Запорізькій області Денис Геращенко. Але у листопаді 2018 прокурор відмовився від обвинувачення, оскільки докази проти начальника визнали недопустимими [2].

Також раніше у справі йшлося [2] про 200 тис. грн хабара.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2020/10/28/sud-zakryv-provadzhennia-i-po-druhomu-sbushnyku-iakyy-nibyto-vymahav-khabar-vid-ztmk-za-toksychni-vidkhody/

URLs in this post:

[1] ухвалою: https://reyestr.court.gov.ua/Review/92323673

[2] перевірку: http://zp.nashigroshi.org/2018/11/16/spravu-vymahannya-habarya-sbushnykamy-za-toksychni-vidhody-na-ztmk-zakryly-bo-z-fleshky-znykly-zapysy/

[3] виправдав: http://zp.nashigroshi.org/2020/01/03/sud-vypravdav-druhoho-sbushnyka-po-spravi-pro-khabar-vid-ztmk/

[4] повернула: http://zp.nashigroshi.org/2020/03/27/apeliatsiia-povernula-na-novyy-rozghliad-spravu-pro-khabar-sbushnyku-vid-ztmk/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.