Один суд забрав, інший повернув землю індустріаловцям

09 Серпня 2013

Донецький апеляційний господарський суд задовольнив скаргу ТОВ “Приазов’я-Енергоресурс” та скасував рішення Господарського суду Запорізької області, яким розірвано договір оренди земельної ділянки площею 0,3683 га по вул. Перспективній, 8-а в Запоріжжі вартістю 2,3 млн. грн.

Договір про передачу земельної ділянки терміном на 19 років для розташування торгівельно-розважального комплексу між Запорізької міськрадою та ТОВ “Приазов’я-Енергоресурс” підписано в квітні 2009 року.

В березні 2013 року екологічна інспекція, на вимогу прокурора Заводського району Запоріжжя, обстежила ділянку на виявила засмічення. Тоді ж Інспекція з благоустрою Запорізької міськради склала акти про неналежний санітарний акт земельної ділянки, яка засмічена побутовими та будівельними відходами, сміттям.

У встановлені строки підприємство сміття  не придбало, тож прокурор і звернувся до суду з вимогою розірвати договір оренди, умови якого “Приазов’я-Енергоресурс” порушило.

Апеляційний суд прийняв до уваги твердження підприємства, що воно самостійно усунуло порушення та надало до суду першої інстанції акт обстеження ділянки, де зафіксовано відсутність засмічення. Втім, Господарський суд Запорізької області проігнорував документ.

Також апеляційний суд зауважує, що позивач є власником нерухомого майна, яке знаходиться на спірній земельній ділянці, а відтак, до підприємства переходить право користування на земельну ділянку, на якій розміщено відповідне нерухоме майно.

Окрім цього, за визначення апеляційного суду, заявлені претензії прокурора про порушення умов договору не є суттєвими, тож не можуть бути причиною розірвання договору. В обґрунтування суд зазначив, що істотним є таке порушення, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при його укладенні. А орендар сумлінно сплачував орендну плату та не змінював цільове використання земельної ділянки.

Засновником ТОВ “Приазов’я-Енергоресурс” є ТДВ “Страхова компанія “Роксолана”, яка належить Олегу Кирилюку, Олександру Рабцуну, Артуру Абдінову. Двоє останніх входять до спостережної ради АКБ “Індустріалбанк”. До продажу групою “Індустріалбанк” металургійного заводу “Запоріжсталь” Метінвесту, Рабцун займав посаду фінансового директора заводу, Абдінов був заступником голови спостережної ради ВАТ “Запоріжсталь”.

До групи “Індустріалбанк” в ЗМІ часто відносять і колишнього мера Запоріжжя, нинішнього народного депутата Євгена Карташова.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023
23.11.2023
22.11.2023