Прокуратура пропіарилася на вже програній справі, не відсудивши 3 га в індустріаловців

11 Жовтня 2013

Прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури 24 вересня повідомила, що Запорізькою міжрайонною екологічною прокуратурою до господарського суду Запорізької області пред’явлено 3 позови в інтересах Запорізької обласної державної адміністрації до Запорізької районної державної адміністрації та ТОВ «Лісова поляна» про скасування розпоряджень, договорів купівлі-продажу, державних актів на право власності на землю та повернення до державної власності 3-х земельних ділянок.

Правоохоронці встановили, що Запорізькою РДА було продано ТОВ «Лісова поляна» 3 земельні ділянки оздоровчого призначення на березі р. Дніпро загальною площею 3,14 га вартістю понад 1 млн. грн для функціонування бази відпочинку. Водночас, згідно чинного земельного законодавства, право розпоряджатися зазначеними землями має Запорізька ОДА.

Та можна констатувати, що найбільша земельна ділянка площею 2,9356 га поблизу с. Розумовка поки залишається у власності приватної структури. Відповідне рішення виніс Господарський суд Запорізької області того ж таки 24 вересня.

Спірна земельна ділянка перебувала в оренді ТОВ «Лісова поляна» з квітня 2009 року. В серпні 2010 року розпорядженням Запорізької райдержадміністрації вирішено продати ділянку товариству за 1,002 млн. грн.

Проте запорізький міжрайонний екологічний прокурор встановив, що ухвалюючи рішення про продаж ділянки, Запорізька РДА діяла поза межами своїх повноважень. Свій висновок прокурор обґрунтував тим, що зазначена територія є рекреаційною і має оздоровче призначення, а тому повноваження про прийняття подібних рішень має не районна, а обласна адміністрація. Позицію прокурора підтримала і Державна інспекція сільського господарства.

Натомість Запорізька РДА у відповідь на звинувачення зауважила, що має повноваження передавати у власність або у користування ділянки, що слугують для задоволення потреб жителів району, а територія бази відпочинку відповідає даній вимозі.

Хоча позов міжрайонний екологічний прокурор і подав в інтересах Запорізької облдержадміністрації, остання вважала винесене Запорізькою райдержадміністрацією розпорядження правомірним, так як об’єкти оздоровчого призначення часто бувають пов’язаними з обслуговуванням громади, а чіткого визначення стосовно даного питання не має.

Окрім цього, голову обласної адміністрації вчасно повідомили про дії районної адміністрації у відповідному звіті, тож в Запорізькій ОДА мали повноваження і можливість скасувати  суперечливе рішення, чого зроблено не було.

Разом з тим, в ході розгляду справи встановлено, що строк позовної давності за цією справою вже сплив. Як пояснили представники РДА та ОДА, всі прийняті районною адміністрацією розпорядження у тижневий строк направляються до Запорізької обласної державної адміністрації, а у період з 2010 по 2012 роки розпорядження з земельних питань для проведення моніторингу направлялись протягом трьох днів з моменту їх прийняття. Тобто, Запорізька ОДА мала можливість дізнатися про порушення своїх прав щодо розпорядження землями державної власності протягом трьох днів з моменту прийняття оскаржуваного розпорядження, але не пізніше 09.08.2010р., а відтак строк позовної давності сплив 10.08.2013р. Разом з тим, позовна заява в інтересах Запорізької ОДА надійшла до господарського суду лише 23 серпня.

На підставі наданих аргументів суд відмовився визнати незаконним та скасувати рішення Запорізької райдержадміністрації про продаж земельної ділянки, визнати недійсним відповідний договір купівлі-продажу та зобов’язати повернути ділянку у державну власність.

ТОВ «Лісова поляна» належить Олександру Рабцуну, Павлу Луганському, Владиславу Гальцову та Олегу Кирилюку. Рабцун є членом спостережної ради АКБ “Індустріалбанк”. До продажу групою “Індустріалбанк” металургійного заводу “Запоріжсталь” Метінвесту, Рабцун займав посаду фінансового директора заводу.

Гальцов є заступником голови правління АКБ “Індустріалбанк”. Також він деякий час був заступником мера Запоріжжя Євгена  Карташова, якого ЗМІ відносили до групи «Індустріал».

Особа з ідентичним ім’ям Луганському, свого часу була членом правління ВАТ «Запорізька кондитерська фабрика», що належала ключовим  акціонерам «Індустріалу».

Повний тезка Кирилюка займав посаду голови правління АКБ “Індустріалбанк”.

ТОВ «Лісова поляна»

Натисніть для збільшення

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

21.03.2023
20.03.2023
19.03.2023
17.03.2023
16.03.2023
15.03.2023
14.03.2023
13.03.2023
12.03.2023
08.03.2023