16 Квітня 2014
Суд відмовився стягнути з ТОВ “Київмостобуд №1” 515 тис грн. на користь ПАТ “Уманьавтодор”. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 31 березня, повідомляють “Наші гроші”.
Дана сума – це частина авансу за субпідрядні роботи з будівництва автотранспортної магістралі через Дніпро в Запоріжжі, що будується за державні гроші, а також 44,94 тис грн. пені та інфляційних втрат.
Генеральний підрядник будівництва “Уманьавтодор” 2 липня 2012 року найняв “Київмостобуд №1” як субпідрядника для будівництва очисних споруд магістралі у 2012 році. Ціна договору динамічна і узгоджується по мірі виконання робіт. Разом з тим сторони домовилися про виплату авансу у розмірі 900 тис грн.
28 грудня 2012 року “Уманьавтодор” попросив “Київмостобуд №1” повернути аванс, бо роботи не були виконані. Оскільки відповіді генпідрядник так і не отримав, то звернувся до суду.
Вже після порушення провадження “Уманьавтодор” зменшив свої вимоги до 469,83 тис грн., тому що отримав від субпідрядника акти виконаних робіт за липень і вересень 2013 року. Втім, прийняв він лише частину робіт на суму 430,17 тис грн., а решту актів повернув “Київмостобуду №1” у зв’язку з відсутністю документів, які необхідні для підтвердження вартості та якості робіт в повному обсязі.
Змусити “Київмостобуд №1” повернути “Уманьавтодору” 469,83 тис грн. авансу і пеню суди перших двох інстанцій відмовилися. Вони вказали на недоведеність вимог.
Повертаючи акти виконаних робіт, “Уманьавтодор” посилається не на невиконання робіт, а лише на неузгодженість та недоведеність договірних цін вартості робіт та матеріалів. А закон передбачає, що замовник повинен оглянути виконані роботи і, у разі виявлення недоліків, вимагати їх усунення. Крім того, договором було передбачено можливість його дострокового розірвання, якщо субпідрядник своєчасно не розпочав роботи або виконує їх повільно.
Таким чином, “Уманьавтодор” не заперечує проти виконання робіт субпідрядником. При цьому він відмовився підписувати акти виконаних робіт і звернувся до суду до того, як “Київмостобуд №1” зміг надати необхідні документи.
Власником 87,76% акцій “Уманьавтодор” є Бахтіяр Сапаєв, який у 2005-2010 роках очолював Службу автодоріг Черкаської області, а в 2010 році недовгий час був директором державної компанії “Автомобільні дороги України”.
З часу заснування “Віснику держзакупівель” у 2008 році опубліковано дані про виграні “Уманьавтодору” тендери на загальну суму 4,85 млрд грн. Найбільшим є будівництво автотранспортної магістралі через Дніпро в Запоріжжі вартістю 3,22 млрд грн., цей підряд фірма отримала в 2011 році.
ТОВ “Київмостобуд №1” у 2005 році заснували Ганна Скіценко, Юрій і Володимир Іржицькі та Ольга Малишок, яку згодом змінив голова групи компаній “ТАСК”, президент Федерації ковзанярського спорту України Сергій Бродович. Ганна Скіценко є дочкою Володимира Жукова – депутата Київської міськради (УДАР), котрий до 2007 року також очолював “Київавтодор”.
З січня цього року фірму “Київмостобуд №1” очолив Роман Андрійович Подгайко. Він же став її єдиним засновником.
Tеги | Запоріжжя