Запорожець оскаржив свою “люстрацію” зі структур Кабміну

10 Грудня 2014

Колишній начальник Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Жовнер оскаржив своє звільнення на підставі закону “Про очищення влади” та відповідну заборону займати 10 років державні посади. Про це свідчить постанова Запорізького окружного адміністративного суду від 25 листопада.

Згідно офіційної біографії на сайті Кабміну, Жовнер працював з 2000 року в органах прокуратури. Він був відомий як начальник відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави Запорізької обласної прокуратури.

Як йдеться в судовій справі, у вересні 2010 року Жовнера перевели із запорізької прокуратури на посаду заступника начальника управління по нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод та захисту інтересів держави Генеральної прокуратури України. З деякими змінами в ГПУ він працював до липня 2014 року, і вже в серпні Жовнер обійняв посаду начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України. З останнього місця роботи Андрія Жовнера і звільнили згідно “люстраційного закону”.

Суд підтримав позицію Жовнера стосовно неможливості застосування до нього закону “Про очищення влади”, оскільки його посада не прописана в законі та Секретаріат Кабміну є державним органом, а не органом державної влади як таким, та на які поширюється діє закону. Правову позицію про відмінність понять “орган державної влади” і “державний орган” в суді підкріпили висновками Запорізького національного технічного університету.

Зокрема у висновку зазначили, що “Секретаріат Кабінету Міністрів України не є органом державної влади у юридичному розумінні, у зв’язку з відсутністю у нього відповідно до Конституції та Законів України державно – владних повноважень органу та відповідних правових і організаційних форм для їх застосування”.

Кількарічну роботу на керівних посадах в Генпрокуратурі за часів Януковича суд також не визнав причиною для звільнення, оскільки випадки порушення вимог Конституції України, законів, прав чи свобод інших громадян безпосередньо Жовнером не доведені.

Також суд послався на рекомендації ПАРЄ, які застерігають застосування колективної відповідальності під час люстрації.

Таким чином, суд визнав протиправним та скасував наказ про звільнення Андрія Жовнера,  таким чином поновивши його на посаді в Секретаріаті Кабміну

Ще до цих подій про необхідність звільнення Жовнера писав блогер Сергій Іванов:

Оказалось, что этот человек почти 4 года возглавлял так называемый “общий надзор” в ГПУ, являясь протеже Пшонки и его первого заместителя Билоуса. Поверьте, должность начальника общего надзора – очень важная, и донецкие никогда в жизни не держали бы на ней случайного, а тем более принципиального и честного человека. Сам факт столь длительного пребывания Жовнера на этом посту скажет человеку, знакомому с особенностями прокурорской иерархии, гораздо больше, чем любой овеществленный компромат

Зазначимо, згідно держреєстру судових рішень, Андрій Жовнер і на цей час прописаний в запорізькій новобудові по вул. 12 Квітня, 78/16. В цьому будинку лише за однокімнатні квартири ріелтори просять понад 600 тис. грн.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023