Завод напівпровідників, не повіддававши величезні борги державі, банкрутується акціонерами

14 Січня 2015

Господарський суд Запорізької області почав провадження у справі про банкрутство ПрАТ “Завод напівпровідників”, повідомляється в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), пишуть Finance.UA.

Провадженняі розпочато за зверненням компанії “Ай.Ті.Джі-Інвест” (Кіровоградська обл.), якій “Завод напівпровідників” заборгував 0,714 млн грн.

Одним із співвласників “Ай.Ті.Джі-Інвест” є бізнесмен Геннадій Коган, який виступає також опосередкованим акціонером ТОВ “Сі-Інвест” (Запоріжжя), що контролює 25% “Заводу напівпровідників”.

Решта 75% акцій “Заводу напівпровідників” контролює австрійська Activ Solar, пов’язана із екс-головою РНБО України Андрієм Клюєвим, що втік.

Від “НГ. З”

“Завод Напівпровідників” створений ще за часів СРСР та входив до Запорізького титаномагнієвого комбінату до 2002 року. Потім його реорганізували в окреме ПрАТ “Завод Напівпровідників”, яке до 2007 року було у державні власності. “Завод напівпровідників” займається виробництвом полікристалічного кремнію, що використовується для потреб сонячної енергетики.

Окрім “Сі-Інвест”, майже 75% акцій “Заводу напівпровідників” володіє австрійська Activ Solar GmbH. Як повідомляли “Наші гроші”, в кінці 2008 року єдиним власником компанії Activ Solar став зять Сергія Клюєва Каве Ертефай. З липня 2009 року 100% акцій Activ Solar GmbH належать Ліхтенштейнському P&A Corporate Trust, який контролюється юристом Рейнхардом Прокшем. В ТОВ “Актив Солар” — українській дочірній структурі компанії Activ Sola – менеджером з розвитку бізнесу працює Богдан Клюєв, син Андрія Клюєва.

Геннадій Коган володіє позивачем у справі про банкрутство фірмою “Ай.Ті.Джі-Інвест” разом з канадською “Текфанд холдинг Інк.” та польською “Industrial Trading Grup”.

Часткою акціонера  “Заводу напівпровідників” – “Сі-Інвест” – Коган володіє через фірми “Силікон”, “ОКБ Червоний прапор” та “Екоенергія”.

Навесні  минулого року в Генпрокуратурі повідомили, що розслідують кримінальне провадження проти екс-глави Адміністрації Президента Андрія Клюєва, який, як стверджувалося, у 2009 році, будучи нардепом, сприяв в отриманні “Заводом напівпровідників» від “Укрексімбанку” кредиту на 150 млн євро.  При цьому одержаний кредит було забезпечено заставою належних підприємству майнових прав за угодами купівлі-продажу обладнання, яке було неліквідним. Таким чином існували високі ризики неповернення кредиту державному банку.

Також в ГПУ констатували, що протягом вересня-жовтня 2010 р., Держагентство з інвестицій та розвитку за особистого сприяння Клюєва (на той час першого віце-прем`єра) ухвалило висновок про можливість фінансування “Заводу напівпровідників”, який запропонував інвестиційний проект “Створення вертикально – інтегрованої компанії з виробництва фотогальванічної продукції”. Відповідні гроші – 200 млн грн – нібито були використані не за призначенням, а для сплати “Укрексімбанку” нарахованих процентів за одержаним кредитом.

Загалом протягом 2009-2010 років заводом отримано кредитів на загальну суму близько 458 мільйонів Євро.

Згідно довідки самого “Заводу напівпровідників”, яку подано під час розгляду справи про банкрутство, його заборгованість перед кредиторами складає 8,41 млрд. грн. Окрім цього, в грудні суд стягнув солідарно з “Заводу напівпровідників” і ПАТ “Актив-Страхування” на користь “Укрексімбанку” заборгованість за кредитними договорами у розмірі 16,99 млн євро, $25,46 млн і 34,73 млн грн. Також “Укрексімбанк” подав позов до суду про стягнення з ТОВ “СІ-інвест” предмету застави для погашення заборгованості по вказаних вище кредитних договорах.

За різними оцінками, обсяги кредитних ліній компаній групи Active Solar в Україні перед держбанками можуть становити більше 10 млрд грн. На жаль, ні компанія, ні банки нічого не сказали з цього приводу.

За даними джерел “Економічної правди”, “Укрексімбанк” посеред 2014 року списав майже 4 млрд грн “поганих” кредитів, серед яких можуть бути і кошти отримані “Заводом напівпровідників”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023