Обленерго, яке вперше за історію України може отримати тимчасову адміністрацію, самостійно вигадує суму закупівлі всупереч процедурі
02 Березня 2015
ВАТ “Запоріжжяобленерго” замовило запорізькій будівельно-ремонтно-наладжувальній колективній фірмі “Механізатор” ремонт вантажопідйомних кранів та їх механізмів протягом року. Відповідну угоду вартістю 2,37 млн. грн. за результатами тендеру укладено 24 лютого, повідомляється у “Віснику державних закупівель”.
При цьому, згідно протоколу розкриття пропозицій, фірма “Механізатор” запропонувала виконати послуги за 744 тис. грн. і ця сума була найдешевшою за двох конкурентів: МПП “Вектор” (970 тис. грн.) і дніпропетровського ПрАТ “ДАК-Сервіс” (2,36 млн. грн.). Пропозицію останнього відхилили через невідповідність умовам документації торгів.
Як вказано в документації, торгами визначено ціну за одиницю низки передбачених документацією послуг і вартість договору встановлюється виходячи із розміру запланованого на поточний рік фінансування.
В той же час, в документації вказано перелік зі 178 послуг, від заміни фільтрів до захисту конструкції стріли від корозії.
Згідно законодавства України, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від вказаної в пропозиції переможця торгів ціни. Істотні умови договору можна змінити лише після його підписання при чітко визначених випадках, зокрема у зв’язку зі зменшенням обсягу закупівлі, зміни ціни одиниці товару не більше ніж на 10 відсотків тощо. Проте жодна з цих норм не стосується вищевказаного випадку.
Власниками “Механізатора” є батько з сином Микола і Олександр Зиміни. Фірма “Вектор” належить В’ячеславу Тену.
Варто зазначити, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 5 березня планує розглянути питання введення тимчасової адміністрації в “Запоріжжяобленерго” у зв’язку зі здійсненням систематичних і грубих порушень. Це перший такий випадок в історії України.
ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

Tеги | Запоріжжя