За халатність завгоспа інтернат заплатить третину мільйона штрафу

29 Грудня 2015

Веселівський психоневрологічний інтернат має сплати 354 тис. грн. штрафу за відсутність дозволу на спеціальне водокористування. Відповідне рішення Господарський суд Запорізької області прийняв 11 листопада.

Позов на інтернат подала Державна екологічна інспекція у Запорізькій області. Як ідеться у судовому рішенні, у грудні 2012 року інспекція провела позапланову перевірку установи в ході якої виявилося, що хоча заклад і видобуває на власній ділянці воду з артезіанської свердловини, завгосп не продовжив дозвіл на спецводокористування. Відповідно, від початку року інтернат незаконно використав  8,126 м. куб. води, чим і завдав державі збитків. Після перевірки дозвіл установа отримала.

Як підкреслюють юристи Держекоінспекції, завгосп Веселівського інтернату у травні 2013 року вже був звільнений від кримінальної відповідальності за цим фактом: тоді рішенням суду його передали на поруки колективу. Однак у ході розгляду були доведені  і неправомірність поведінки завгоспа, і його вина, і наявність шкоди. Таким чином, як підкреслили представники інспекції, суд просто зобов’язаний змусити установу відшкодувати завдані збитки.

Представники інтернату, натомість, послалися на ст. 21 Кодексу України про надра, за якою спецдозвіл на користування надрами потрібен лише у випадку видобування більше 300 куб. м. води на добу або вона використовується і для зовнішніх потреб, окрім власних господарсько-побутових. Як підкреслювали юристи, комунальна установа не є виробничим підприємством. Тож вода в оскаржуваний період ішла на господарсько-питні та господарсько-побутові потреби, а максимально допустимий об’єм не перевищувався.

Втім, суд зауважив, що Кодекс про надра і справді за перелічених умов звільняє користувачів від необхідності отримувати спецдозвіл. Однак користування підземними водами регулюється ще й  Водним кодексом України. Згідно з ним, для використання підземних  вод потрібний дозвіл – незалежно від обсягу і мети видобування. Саме дозвіл на спеціальне водокористування і був відсутній у співробітників психоневрологічного інтернату. Відшкодовувати вони мають не видобуту, а використану воду.

Таким чином, суд визнав вимоги Держекоінспекції  обґрунтованими і зобов’язав сплати інтернат 354 тис. грн.

Нагадаємо, нещодавно екологи разом з прокуратурою не змогли стягнути з свиноферми ТОВ “Лідер” колишнього голови правління АвтоЗАЗу Степана Кравчуна більше мільйона гривень за артезіанську воду. В аналогічній судовій справі виграли свинарі, бо спецдозвіл у них був.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023