Балицький через суд зобов’язав Артюшенка спростувати публікацію “Вконтакті” про фінансування ним сепаратизму

11 Лютого 2016

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя своїм заочним рішенням від 28 грудня зобов’язав  нардепа Ігоря Артюшенка спростувати повідомлення про фінансування сепаратистських акцій в Мелітополі нардепом Євгеном Балицьким і виплатити одну гривню в якості компенсації моральної шкоди.

Згідно матеріалів справи, 21 травня 2015 року народний депутат Ігор Артюшенко на власній інтернет-сторінці в соціальній мережі “Вконтакті” (https://vk.com/ingvar_ nebo) розмістив своє депутатське звернення на адресу голови Служби безпеки України та Генерального прокурора України стосовно зняття недоторканості з народного депутата Євгена Балицького та притягнення його до відповідальності за злочини проти національної безпеки України.

Так, у позові Євгенія Балицького вимагалося спростування наступних фрагментів звернення:separbalickiy

“… в м. Мелітополь навесні 2014 року розпочались активні дії сепаратистів, названі російською пропагандою “русской весной”. Проросійські сепаратисти неодноразово організовували виїзди автоколон із міста Мелітополь, з метою кількісного посилення проросійських акцій в місті Запоріжжі. Ці акції були сплановані та фінансовані теперішнім депутатом Євгеном Балицьким.”

“… Факти антиукраїнських висловлювань… зафіксовані в інтерв’ю, трансльованому в ефірі Мелітопольського телеканалу МТВ-плюс на початку лютого 2015 року та опублікованому у мережі Інтернет…”,

“В даному інтерв ‘ю ЄвгенБалицький закликає визнати особливий статус Донбасу та йти на будь-які домовленості із проросійськими терористами і російськими найманцями”,

“… Також народний депутат виправдовує російську окупацію півострова Крим, звинувачуючи в ній українську владу та стверджуючи, що Крим вже ніколи не буде Українським…”

“… Крім цього, за останніми подіями в місті Мелітополь, які мали місце 9 травня 2015 року, стоїть також Євген Балицький. Зокрема йдеться про побиття української волонтерки проросійсько-налаштованим активістом, який брав участь в мітингу за участі вищезгаданого народного депутата…”,

“… На самому ж мітингу 9 травня в місті Мелітополь, Євген Балицький демонстративно одяг “георгіївську стрічку”, яка є символом російської агресії в Україні…”;

Суд вказав, що дане звернення надіслано Артюшенком в рамках виконання свої депутатських повноважень і будь-хто не може нести покарання за звернення до компетентних органів в разі, якщо інформація з такого звернення не підтвердилася.

Разом з тим, така відповідальність може наступити у випадку вказування завідомо неправдивих відомостей і звернення з інших мотивів, аніж громадянський обов’язок.

При цьому, Ігор Артюшенко не надав суду доказів на підтвердження першого фрагменту  із наведеного тексту про фінансування Балицьким сепаратизму. Тож суд визнав цю інформацію такою, що підлягає спростуванню.

Відносно інших тезисів зі звернення, суд кваліфікував їх як оціночні судження, які не можуть бути перевіреними на відповідність фатам і спростованими.

Окрім спростування одного абзацу тексту зі свого звернення, Артюшенко також має виплатити Балицькому одну гривню в якості відшкодування моральної шкоди і 243 гривні судового збору.

Спростування мало бути опублікованим протягом 15 днів на сторінці Артюшенка “Вконтакті”.

Євген Балицький в 2012 році обрався до парламенту від Партії регіонів. Переобрався на позачергових виборах 2014 року і нині входить до фракції Опозиційного блоку.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Мелітополь

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023