PR-газифікаторів Пшонки підозрюють в десятикратному завищенні цін на обладнання

13 Травня 2016

ТОВ “Південь-буд” підозрюється у завищенні вартості робіт і матеріалів при будівельних роботах на замовлення Приморської міської ради.  Про це йдеться в ухвалі Приморського районного суду від 6 травня.

Згідно матеріалів справи, Приморська міська рада та ТОВ “Південь-Буд” у вересні 2015 року уклали угоду на будівництво каналізаційної насосної станції і напірного колектора подачі стоків селища Набережне на  очисні споруди Приморську вартістю 23, 25 млн. грн.

В ході досудового розслідування слідчі встановили, що вищевказані будівельні роботи фірма виконала на 8,13 млн. грн, проте отримала 10, 4 млн. грн., тобто йдеться про можливу невідповідність обсягів та вартості фактично виконаних робіт і закуплених матеріалів.

Зокрема, у грудні 2015 року сторони оформили дві видаткові накладні, згідно яких фірма нібито закупила та передала міській раді 26 каналізаційних вантузів за 51 тис. грн. кожен. Проте їх ринкова вартість виявилася значно нижчою. Так, один вантуз повітряний фланцевий ДН-50 коштував  1,5 тис. грн., а один повітряний 1-ступінчатий чавунний фланцевий вантуз для води типу 7010 ДН-50 вартував 5,9 тис. грн.

Також з’ясувалося, що “Південь-буд” під час проведення конкурсних торгів з вищезгаданого об’єкту надало довідку про наявність необхідної кількості обладнання та матеріально-технічної бази, маючи лише три одиниці спецтехніки.

Окрім цього, за думкою слідчих, “Південь-буд” могло бути причетним до відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, і здійснювало обготівкування перерахованих Приморською міською радою бюджетних коштів.

Тож на підставі вищевказаного слідчі клопотали про надання тимчасового доступу до банківських документів фірми, на що отримали відмову, оскільки не змогли обґрунтувати необхідність у цьому. Зокрема, не довели неможливість отримані ці документи іншим способом. Аналогічну відмову слідчі отримали і на клопотання щодо надання тимчасового доступу до документів фірми з пенсійного фонду.

ТОВ “Південь-Буд” належить Людмилі Лубинець. Директором фірми є колишній депутат Токмацької районної ради Олексій Присмотров (Партія регіонів). Він разом з Лубинець є співвласником ТОВ “Південь-Фарм”. Згідно держреєстру,  Присмотров з Лубинець прописані за однією адресою по вул. Пролетарській в Токмаку.

У березні 2014 року прокуратура  повідомляла про відкриття кримінального провадження та початок розслідування стосовно отримання ТОВ “Південь-Буд” підрядів на газифікацію сіл Мануйлівка і Петрівка. Як встановила прокурорська перевірка, фірма надала на конкурс відомості про дванадцять робітників відповідної кваліфікації, при тому, що насправді на підприємстві їх було лише троє.

“Південь-Буд” також відоме тим, що  отримувало підряди на будівництво газопроводів до сіл в яких раніше вже провели газ. Деяку газифікацію сіл Пшонка-молодший на своєму персональному сайті записував у свої особисті досягнення, адже Приморський район належав до мажоритарного округу №81, за котрим йшов і виграв вибори в 2012 році до ВРУ Артем Пшонка, син тодішнього Генпрокурора Віктора Пшонки.

До того ж, ТОВ “Південь-Буд” проводило фіктивні господарські операції з ТОВ “Інтер-Буд-Сервіс”. Про це йдеться в судовому рішенні , яким власника “Інтер-Буд-Сервіс” в квітні 2015 року визнали винним у здійсненні фіктивного підприємництва і призначили узгоджене з прокурором покарання у вигляді штрафу в розмірі 8,5 тис. грн.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Приморськ

НАШІ ГРОШІ

26.03.2023
24.03.2023
23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023
19.03.2023
17.03.2023
16.03.2023
15.03.2023
14.03.2023