02 Вересня 2016
Начальник відділу матеріально-технічного забезпечення ПрАТ “Запорізький електровозоремонтний завод” Роману Панченко отримав два роки умовно і штраф за поставку підроблених деталей по завищеним цінам. Відповідний вирок виніс Жовтневий районний суд 29 серпня .
Згідно матеріалів справи, начальник відділу матеріально-технічного забезпечення ПрАТ “ЗЕРЗ” Роман Панченко з жовтня по грудень 2014 року організував поставку 24 вводів ККР креслення без документів, які гарантують їх якість та виробника, за умисно завищеною ціною, що спричинило шкоду підприємству в розмірі 628 тис. грн.
Так, для цього Панченко заздалегідь підшукав ТОВ “Металургійне підприємство ПМК” та домовився про постачання деталей за його участі.
Далі Панченко буз будь-якого аналізу ринкових цін та технічних умов без рішення тендерного комітету ПрАТ “ЗЕРЗ”, не маючи повноважень самостійно склав текст договору поставки із завідомо неправдивими відомостями щодо якості та виробника товару, із навмисно завищеною вартістю. Далі Панченко передав цей договір на підпис директору електровозоремонтного заводу, і той без перевірки законності дій підлеглого підписав договір поставки та специфікацію до нього.
Паралельно Панченко придбав у невказаної особи 16 вводів ККР по 15 тис. грн. за одиницю без паспортів якості, які цього ж дня передав представнику “МП “ПМК”. Згодом надав копію технічного паспорту, який насправді не був технічним паспортом саме на ці вводи.
Після цього, “МП “ПМК” поставило ПрАТ “ЗЕРЗ” 16 вводів з копіями технічних паспортів, які не відповідають технічним характеристикам та за ціною вже по 42 тис. грн. за одиницю.
У подальшому, Панченко повторно домовився з тією ж невказаною особою щодо придбання ще 8 вводів по 17 тис. грн. за одиницю. Пізніше їх також поставили на “ЗЕРЗ” по 42 тис. грн. за штуку разом з копію технічного паспорту, який насправді не був технічним паспортом саме на ті вводи.
Таким чином, заборгованість “ЗЕРЗу” за вказаним договором поставки склала 1 млн. грн., а різниця між документально підтвердженою ціною та ціною фактично придбаними Панченком склала 628 тис. грн.
Роман Панченко повністю визнав свою вину та щиросердно покаявся у скоєному. Суд призначив йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади строком на 2 роки, з іспитовим строком у 2 роки. Також наклав 8,5 тис. грн штрафу.
ТОВ “Металургійне підприємство ПМК” нині зареєстроване на Вікторію Ходос. Директором (і раніше був одноосібним власником) є колишній депутат Запорізької міської ради від “Фронту змін” Ігор Хмура. Його відносили до сфери впливу “смотрящего” Євгена Анісімова. На місцевих виборах 2015 року Хмура безуспішно балотувався до міськради від “Сильної України”.
“Металургійне підприємство ПМК” раніше намагалося в судовому порядку стягнути оплату з електровозоремонтного заводу за поставлену продукцію, проте безуспішно.
Власником 100% акцій ПрАТ “Запорізький електровозоремонтний завод” є держава в особі Міністерства інфраструктури України.
Зазначимо, Панченко призначили на посаду начальника відділу матеріально-технічного забезпечення 21 жовтня 2014 року на тимчасовій основі, і лише 22 грудня 2014 року на постійній. Саме займаючи посаду тимчасово він здійснив вищевказані дії.
Tеги | Запоріжжя